Starosta kartuski Bogdan Łapa i dyrektorka placówki Gabriela Kowalska

Zespół Szkół w Żukowie ma 70 lat i nową salę widowiskowo-sportową

Znakomity prezent otrzymała społeczność Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie z okazji jubileuszu 70-lecia. Oddano do użytku nowoczesną salę widowiskowo-sportową, która od razu znakomicie się sprawdziła, bowiem można było w niej zorganizować okolicznościowe obchody jubileuszowe, zanim absolwenci poszczególnych roczników wybrali się na własne spotkania w klasach.
Piotr
Piesik
19.01.2024 / 19:52

Kiedy placówka oświatowa obchodzi 70-lecie, to naprawdę wielkie wydarzenie w życiu całego regionu. Dość uświadomić sobie, że tysiące młodych ludzi opuściło mury tej szkoły, rozjechali się po całym świecie, często osiągając wybitne sukcesy zawodowe i osobiste. Dlatego licznie przyjechali absolwenci, rodzice, przyjaciele szkoły, emerytowani obecni nauczyciele, także dyrektorzy innych szkół. Przybyła do Żukowa wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz, senator Kazimierz Kleina (notabene pracował on swego czasu jako nauczyciel w ówczesnym Liceum Ekonomicznym w Żukowie) i poseł Stanisław Lamczyk. Wszystkich serdecznie witała dyrektorka Zespołu Szkół Gabriela Kowalska.

PRZECZYTAJ TEŻ: Uczennice z Żukowa i Kolbud laureatkami konkursu na najpiękniejszą pieśń o biskupie Konstantynie Dominiku

Szczególnego zadowolenia nie ukrywał starosta kartuski Bogdan Łapa. Oddaniu do użytku nowej sali widowiskowo-sportowej towarzyszyło bowiem podsumowanie rewitalizacji otoczenia trzech placówek oświatowych: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących oraz Szkoły Podstawowej nr 1. 

 O realizację tej inwestycji, kluczowej dla mieszkańców powiatu, a szczególnie gminy Żukowo, zabiegałem od wielu lat. Dziś możemy z dumą powiedzieć, że ostatnia z istniejących powiatowych szkół ponadpodstawowych będzie mogła szczycić się własną salą widowiskowo-sportową napisał starosta na portalu społecznościowym.

PRZECZYTAJ TEŻ: „Rodnô Mòwa” w gminie Żukowo. Poznaliśmy laureatów

Łączna wartość inwestycji to blisko 19 milionów złotych, przy czym 14 mln stanowi dofinansowanie zewnętrzne. Pozostałe koszty pokryte zostały z budżetu powiatu kartuskiego oraz gminy Żukowo.

PRZECZYTAJ TEŻ: Ponad 150 osób ukłoniło się nad grobem Kaszubskiego Króla w Żukowie

Starosta kartuski Bogdan Łapa nie ukrywał satysfakcji z ukończenia wartościowej inwestycji

Jestem bardzo zadowolony z tego, że w trakcie postępu prac mogliśmy na bieżąco dostosowywać rozwiązania ujęte w projekcie do realiów i oczekiwań mieszkańców: uczniów i rodziców dodaje starosta Bogdan Łapa.

Przykładem tych korekt jest przeznaczenie części terenu planowanego wcześniej na parkingi pod bezpieczny plac zabaw i rekreacji.

„Ten artykuł został wsparty przez program grantowy „Media lokalne na rzecz demokracji” Journalismfund Europe”

JFE

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze