Miliony dla Akademii Pomorskiej w Słupsku

Akademia Pomorska w Słupsku otrzyma z rządu 20 mln zł na kolejne inwestycje, m.in. rozwój Instytutu Prawa i Administracji oraz na uruchomienie Terenowej Stacji Badawczo-Dydaktycznej.
Olek
Knitter
9.12.2022 / 12:00

Terenowa Stacja Badawczo-Dydaktyczna to, oprócz rozwoju Instytutu Prawa i Administracji, kolejna inwestycja Akademii Pomorskiej, którą uda się przeprowadzić przy rządowym wsparciu. Nowa stacja, jak poinformowano podczas dzisiejszej konferencji prasowej, będzie działała w obszarach edukacji i promocji i pozwoli na opracowywanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań inteligentnych technologii w obszarze rolnictwa oraz ochrony środowiska na obszarach wiejskich Pomorza. Na ten cel uczelnia otrzyma 20 mln zł. Informację potwierdził poseł i rzecznik prasowy rządu Piotr Müller.

- Akademia Pomorska w ciągu ostatnich kilku lat przeszła bardzo duże zmiany dotyczące profilów studiów - przekształciła się z typowej uczelni nauczycielskiej na wieloprofilową akademię. Dodatkowym atutem uczelni jest świetne funkcjonowanie Instytutu Prawa i Administracji. Bardzo się cieszę, że rozwój infrastruktury pomoże w rozwoju uczelni i mam nadzieję, że przyciągnie rzesze studentów. Dodatkowe finansowanie to kolejny impuls rozwojowy dla uczelni! – mówił rzecznik prasowy rządu Piotr Müller.

Wcześniej uczelnia zdobyła środki m.in. na przekształcenie stołówki wojskowej w nowoczesną aulę akademicką, uruchomiła centrum medyczne czy też klub studencki.

Akademia Pomorska w Słupsku otrzyma z rządu 20 mln zł na kolejne inwestycje, m.in. rozwój Instytutu Prawa i Administracji oraz na uruchomienie Terenowej Stacji Badawczo-Dydaktycznej

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze