Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Nowi piłkarze Lechii. Ciekawe transfery w Gdańsku

Tuż przed zamknięciem tzw. okienka transferowego, Lechii udało się pozyskać dwóch ofensywnych piłkarzy.
Nowi piłkarze Lechii. Ciekawe transfery w Gdańsku
Tomas Bobcek podpisał z Lechią 4-letni kontrakt

Autor: lechia.pl

Lechia Gdańsk ma dwóch nowych piłkarzy

Pierwszy to 21-letni słowacki napastnik Tomas Bobcek, który dołączył do klubu na zasadzie transferu definitywnego. Lechia Gdańsk w ostatnim dniu okienka transferowego doszła do porozumienia z jego poprzednim klubem słowackim MFK Rużomberok.

- Oczywiście, futbol to nie nauka ścisła, ale nasz potencjał ofensywny ulegnie znacznemu wzmocnieniu dzięki Tomasowi - powiedział prezes i właściciel Lechii Paolo Urfer.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Milion euro na stole. Karol Czubak nie chce iść z Arki Gdynia

Drugim transferem było pozyskanie ukraińskiego pomocnika, młodzieżowego reprezentanta tego kraju Maksyma Chłania. 20-letni piłkarz podpisał kontrakt z Lechią jako wolny zawodnik. To znaczy, że klub nie musiał płacić za niego wcześniejszemu pracodawcy.

- Rozmowy z Maksymem rozpoczęliśmy kilka tygodni temu. Nie było łatwo przekonać go, że Lechia to dla niego najlepszy wybór, ale gdy tylko przyjechał do Gdańska i zobaczył nasz stadion, wszelkie wątpliwości zniknęły. Maksym potrafi czarować na boisku. Gdy ma piłkę wszystko wydaje się proste i łatwe. Trener może wykorzystać go na każdej pozycji ofensywnej. Jest szybki i od razu wie co robić z piłką - zachwala ten transfer prezes Lechii na oficjalnej stronie klubu.

W ostatniej chwili przed zamknięciem tzw. okienka transferowego Lechia poinformowała, że pozyskała 21-letniego australijskiego defensywnego pomocnika Louisa D’Arrigo. „To nasze dwunaste i ostatnie wzmocnienie w letnim oknie transferowym. Nowy zawodnik Lechii przebywa obecnie z reprezentacją U-23 Australii, która walczy o awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu w 2024 roku. Do Polski przyleci 14 września 2023 roku, aby dołączyć do naszej drużyny. Louis wcześniej grał dla Adelaide United” – informuje klub na swojej oficjalnej stronie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka