Znamy zwycięzców 61. Biegu Westerplatte

Marta Łagownik z Gdańska oraz Florian Pyszel z Gdyni zwyciężyli w tegorocznej, 61. edycji najstarszego w Polsce biegu ulicznego na dystansie 10 kilometrów - „Biegu Westerplatte”. Zwycięzcy pokonali atestowaną trasę biegu z Westerplatte do Europejskiego Centrum Solidarności w nieco ponad pół godziny.

61. Bieg Westerplatte w Gdańsku

2700 zawodników ukończyło w niedzielę, 17 września, 61. Bieg Westerplatte, którego główną ideą jest uczczenie pamięci Obrońców Wybrzeża z 1939 roku. Start i meta tego najstarszego w Polsce biegu na 10 kilometrów znajdują się w dwóch niezwykle ważnych dla historii Gdańska miejscach – na Westerplatte oraz na placu Solidarności.

Start nastąpił punktualnie o godz. 10.10. Jako pierwszy na mecie „zameldował się” Florian Pyszel z Gdyni reprezentujący klub „Piekielni” Warszawa, który linię mety przekroczył po 31 minutach i 13 sekundach. Jako drugi ukończył zmagania Mateusz Niemczyk ze Starogardu Gdańskiego (klub KS Prefbet-Sonarol) z czasem 31,32, a trzecie miejsce zajął Ruslan Pechnikov z Odessy (klub Stayer Run Club).

Wśród kobiet najszybsza okazała się gdańszczanka Marta Łagownik (klub Smaruj Na Trening Team), która pokonała trasę w 35 minut i 29 sekund. Druga była Khrystyna Bohomiahkova z Odessy (klub Stayer Run Club) z czasem 37,15, a trzecia Katarzyna Pobłocka-Głogowska z Lęborka (UKS Ekonomik-Maratończyk) – czas 37,56.