Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Znamy najlepsze szkoły na Pomorzu! Są wstępne wyniki rankingu Perspektywy

III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni oraz Technikum w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zwyciężyły w Pomorskim Rankingu Liceów i Techników 2022 organizowanym przez Perspektywy. Wiadomo też, które jeszcze szkoły z Pomorza „wskoczyły” na podium.
klasa, szkoła
(fot. Pixabay | Zdjęcie ilustracyjne)

O zwycięstwie III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni w kategorii liceów zadecydowały wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, a także sukcesy uczniów w olimpiadach, również tych międzynarodowych. W tej samej kategorii drugie miejsce zajęło V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku, a trzecie – Gdańskie Liceum Autonomiczne.

Natomiast wśród techników wygrało Technikum z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku. Drugie miejsce przypadło Technikum Informatycznemu im. Macieja Płażyńskiego w Pucku, a trzecie – Technikum nr 4 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Na ocenę w rankingu składały się wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, egzaminu zawodowego oraz sukcesy uczniów w olimpiadach.

O tym, które szkoły okazały się najlepsze w województwie pomorskim, poinformowała Politechnika Gdańska, partner organizatora rankingu. Pełne wyniki poznamy bowiem w środę, 12 stycznia, kiedy to zostaną opublikowane pełne zestawienia z wynikami w kategorii licea i technika.

Jak informuje Politechnika Gdańska, we wtorek, 11 stycznia, w przeddzień opublikowania pełnego zestawienia rankingu, z inicjatywy Działu Promocji PG przedstawiciele Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej odwiedzili trzy najlepsze licea i technika, spotykając się z dyrekcją i uczniami.

– Szkoły otrzymały zaproszenia na marcową galę pomorskiego rankingu Perspektywy, która, już po raz czwarty, odbędzie się na Politechnice Gdańskiej 21 marca podczas Dni Otwartych Politechniki Gdańskiej – informują w PG.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama