Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Dlaczego warto zainwestować w szczoteczkę soniczną?

Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w szczoteczkę soniczną? Jeśli do tej pory stosowałeś/aś wyłącznie szczoteczkę manualną, zastanów się nad zakupem bardziej zaawansowanego technologicznie urządzenia, które znane jest ze swojego skutecznego i zarazem bezpiecznego działania. Poznaj 5 powodów, dla których warto sięgnąć po szczoteczkę soniczną. Mam nadzieję, że po lekturze tego tekstu przekonasz się do technologii sonicznej i zapewnisz swojej jamie ustnej higienę najwyższej jakości.
szczoteczka soniczna

Autor: freepik.com

Obecna w szczoteczkach sonicznych technologia fal dźwiękowych przyczynia się do tego, że urządzenie czyści zęby nie tylko skutecznie, ale również w pełni bezpiecznie. W trakcie pracy szczoteczki sonicznej mamy do czynienia ze zjawiskiem mieszania się śliny, wody i pasty do zębów. W efekcie tego powstają malutkie pęcherzyki, które „podróżują” po całej jamie ustnej w celu rozbicia płytki nazębnej oraz usunięcia osadów i resztek pożywienia. Należy zaznaczyć również, że drgania generowane przez główkę czyszczącą docierają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włókien, dzięki czemu nie ścierają nieczystości w sposób mechaniczny, a więc nie niszczą szkliwa i nie podrażniają dziąseł. Szczoteczki soniczne wykonują nawet do 96 000 ruchów na minutę pracy, podczas gdy za pomocą szczoteczki tradycyjnej wykonamy zaledwie kilkaset ruchów w tym samym czasie. 

Szczoteczka soniczna poprawia zdrowie zębów

Wszystkie wymienione cechy wpływają na skuteczność szczoteczki sonicznej w pozbywaniu się różnych nieczystości. Pamiętaj, że im szybciej pracuje dane urządzenie, tym więcej bakterii może usunąć. Badania wykazują, że szczoteczki soniczne usuwają nawet do 100% płytki nazębnej! Dzięki temu zapobiegają tworzeniu się kamienia nazębnego, który odpowiedzialny jest chociażby za próchnicę i ubytki zębowe. Ponadto są w stanie wybielić nasze zęby oraz odświeżyć nasz oddech, pozbywając się bakterii beztlenowych.

Szczoteczka soniczna poprawia zdrowie dziąseł

Nie tylko zdrowie zębów ulega poprawie dzięki stosowaniu szczoteczki sonicznej. Działanie tego urządzenia wpływa pozytywnie również na dziąsła. Generowane przez główkę czyszczącą drgania masują dziąsła, dzięki czemu poprawiają ich ukrwienie, a więc także wzmacniają je. Badania wykazują, że gdy nie dbamy o jamę ustną przez trzy lub cztery dni, w tkance miękkiej rozwija się stan zapalny. Ponadto zalegająca na zębach płytka, która po czasie przemienia się w kamień nazębny, przyczynia się do ucisku dziąseł, co wywołuje ich ból oraz obrzęki. Szczoteczka soniczna jest w stanie niezwykle precyzyjnie pozbyć się całego biofilmu znajdującego się we wnętrzu naszej jamy ustnej. Stany zapalne dziąseł nie mają więc z nią najmniejszych szans. Warto dodać, że niektóre tego typu urządzenia posiadają specjalny tryb do masażu dziąseł, w którym główka czyszcząca porusza się z prędkością około 60 000 ruchów na minutę pracy. 

Szczoteczki soniczne posiadają tryby pracy

Szczoteczki soniczne wyposażone są zazwyczaj w kilka trybów pracy, aby można było korzystać z nich zawsze, bez względu na to, w jakim stanie znajdują się zęby użytkownika. Każdy z nich przeznaczony jest do innego typu szczotkowania. Najczęściej pojawiające się tryby w szczoteczkach sonicznych to:

  • codzienny – stworzony do usuwania codziennie gromadzących się nieczystości na powierzchni zębów; główka czyszcząca porusza się w nim z prędkością około 60 000 ruchów na minutę,
  • wybielający – stosując ten tryb, pozbywasz się przebarwień powierzchniowych, dzięki czemu Twoje zęby stają się bielsze; główka szczoteczki wykonuje w nim maksymalną liczbę ruchów, czyli 96 000 na minutę,
  • polerujący – służy do polerowania szkliwa; główka czyszcząca wytwarza wtedy około do 70 000 ruchów na minutę,
  • delikatny – idealny dla osób cierpiących na nadwrażliwość zębów i dziąseł; główka szczoteczki pracuje w nim z prędkością około 60 000 ruchów na minutę,
  • do masażu dziąseł – w tym trybie dziąsła zostają wzmacniane poprzez delikatny masaż; główka produkuje wtedy około 60 000 ruchów na minutę.

Szczoteczki soniczne posiadają nowoczesne funkcje

Wiele szczoteczek sonicznych wyposażono w nowoczesne funkcje, które usprawniają cały proces szczotkowania zębów i czynią go bardziej komfortowym. Dobrym przykładem są timery: jeden z nich wyłącza urządzenie po upływie dwóch minut, a drugi co pół minuty informuje o konieczności zmiany szczotkowanej strefy uzębienia. Właściwości konkretnych modeli można łatwo porównać sprawdzając ten ranking szczoteczek sonicznych. Inne istotne funkcje w szczoteczkach sonicznych to m.in.:

  • wskaźnik zużycia włosia – włókna końcówki zmieniają swoją barwę, gdy zbliża się czas jej wymiany,
  • czujnik siły nacisku – sygnalizuje zbyt mocne dociskanie główki do powierzchni zęba,
  • interaktywny wyświetlacz – wyświetla przydatne informacje, np. wybrany tryb pracy czy poziom naładowania baterii,
  • aplikacja mobilna – pozwala na monitorowanie całego procesu szczotkowania zębów, dzięki czemu poprawiają się nasze nawyki higieniczne,
  • Easy Start – funkcja stworzona z myślą o początkujących użytkownikach, umożliwia przyzwyczajenie się do specyfiki technologii sonicznej. 

Szczoteczki soniczne posiadają wydajne baterie

Szczoteczki soniczne to urządzenia bezprzewodowe, czyli inaczej przenośne lub też mobilne. Z racji tego, że nie są zasilane poprzez kabel, można zabrać je ze sobą w każde miejsce, np. do szkoły, do pracy, a także na wakacje lub wyjazd służbowy. Dzięki temu zadbasz o swoje zęby zawsze i wszędzie! Niektóre modele szczoteczek sonicznych umożliwiają szczotkowanie zębów nawet przez dwa miesiące (w trybie standardowym) bez konieczności ładowania. Za ich wytrzymałość odpowiadają baterie litowe lub też litowo-jonowe. 

Ponadto, w zestawach ze szczoteczkami sonicznymi, często znajduje się etui podróżne, które pozwala na bezpieczne przechowywanie urządzenia. Ten gadżet, w połączeniu z wydajną baterią, czyni ze szczoteczki sonicznej przyrząd, bez którego trudno wyobrazić sobie długą podróż bądź delegację służbową.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama