Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Szemiot: Zaproponuję Kosiorek wiceprezydenturę

Tadeusz Szemiot zapowiedział, że jeśli wygra drugą turę prezydenckich wyborów w Gdyni, zaproponuje Aleksandrze Kosiorek stanowisko wiceprezydenta. Również sama Aleksandra Kosiorek nie wykluczyła, że "w imię dobrej współpracy" złoży podobną propozycję osobie merytorycznej z grona Koalicji Obywatelskiej.
Tadeusz Szemiot, Aleksandra Kosiorek, Gdynia

Autor: Karol Makurat | Karol Uliczny | Zawsze Pomorze

Kosiorek i Szemiot skazani na współpracę?

Rozkład głosów w przyszłej gdyńskiej Radzie Miasta skazuje przyszłego prezydenta na współpracę z innymi ugrupowaniami. Zarówno zwycięska Koalicja Obywatelska razem z Lewicą i częścią gdyńskich ruchów miejskich (13 mandatów), jak i drugi Gdyński Dialog (siedem mandatów) nie zdobyły większości w 28-osobowej radzie. Stąd coraz częstsze spekulacje o ewentualnej przyszłej koalicji kontrandydatów na prezydenta miasta.

- Są skazani na współpracę - uważa dr Wojciech Ogrodnik, socjolog i zarazem przewodniczący Rady Dzielnicy Wzgórze św. Maksymiliana. -  Może być coś na zasadzie kohabitacji.

Czego chcą mieszkańcy?

Jako pierwszy jasną deklarację w tej kwestii złożył Tadeusz Szemiot. Pytany w piątek, czy w razie wygranej zaproponuje Aleksandrze Kosiorek funkcję wiceprezydentki, potwierdził: - Taką propozycję pani Aleksandrze Kosiorek złożę. Od niej będzie zależało czy przyjmie, ale w pierwszej kolejności po wyborach złożę jej   taką propozycję.

Podobne pytanie zadano podczas piątkowej konferencji Aleksandrze Kosiorek. 

CZYTAJ TEŻ: Aleksandra Kosiorek: „Dziewczynka z balonikiem rozbiła bank”

- Słucham głosów mieszkańców, którzy zdecydowanie życzą sobie, by nastąpiła współpraca między klubem Gdyńskiego Dialogu a ugrupowaniem Koalicji Obywatelskiej - powiedziała Kosiorek.-  Jeszcze nie rozpoczęliśmy takich rozmów. Natomiast nie wykluczam tego, że ktoś - nie wiem, czy pan Szemiot - z tego grona, jeśli będzie osobą merytoryczną, może zostać wiceprezydentem w imię pierwszego kroku dobrej współpracy.

Kandydatka Gdyńskiego Dialogu dodała: -  Mam nadzieję, że udało mi się wprowadzić nową jakość do kampanii w Gdyni.Jesteśmy z panem Tadeuszem Szemiotem przeciwnikami, natomiast mamy wiele punktów wspólnych w naszym programie i zamierzamy je razem realizować.

Wspólny spacer

Już w sobotę, 13 kwietnia  w samo południe Fundacja Widzialne organizuje wydarzenie "Spaceruję, decyduję i głosuję! Przedwyborczy spacer z Aleksandrą Kosiorek i Tadeuszem Szemiotem".

Spacer, zaplanowany na dwie godziny, rozpocznie się w Parku Centralnym w Gdyni. Uczestnicy będą mogli porozmawiać z kandydatami o  ważnych dla mieszkańców  sprawach. 
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zazdroszczę 12.04.2024 21:09
Gdynia to jednak klasa

adsad 12.04.2024 15:31
asdada

Reklama
Reklama
Reklama