Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Więzienie dla adwokat ze Słupska za usiłowanie zabójstwa

Na 10,5 roku więzienia Sąd Okręgowy w Słupsku skazał 41-letnią adwokat za usiłowanie zabójstwa. Na początku sierpnia 2022 roku, przy ul. Lelewela w Słupsku, nożem zaatakowała dwóch mężczyzn. W chwili zatrzymania była pijana. Ona sama przed sądem przekonywała, że działała w obronie własnej, bo została zaatakowana.
Adwokat za Słupska skazana na 10,5 roku więzienia za usiłowanie zabójstwa
Adwokat za Słupska skazana na 10,5 roku więzienia za usiłowanie zabójstwa

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Z informacji przekazanych przez prokuratora Piotra Nierebińskiego z Prokuratury Okręgowej w Słupsku wynikało, że wskutek ciosów zadanych wówczas nożem 36-latek doznał poważnych obrażeń i wymagał dłuższej hospitalizacji, a 39-latek po opatrzeniu skaleczenia został ze szpitala wypisany do domu. Nożowniczką okazała się zatrzymana ok. 2 godziny po zdarzeniu, wtedy 39-letnia, nie wykonująca zawodu adwokat, Katarzyna R. W momencie pojmania przez policję kobieta w stanie nietrzeźwości (miała powyżej 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu) prowadziła samochód, a na początku śledztwa nie przyznawała się do winy i skorzystała z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: W Słupsku 39-letnia kobieta zaatakowała dwóch mężczyzn, raniąc ich nożem

Jak we wtorek, 17 kwietnia 2024 roku poinformowało Radio Gdańsk, Sąd Okręgowy Słupsku zdecydował się skazać Katarzynę R. na karę łączną 10,5 roku pozbawienia wolności, terapię oraz nawiązkę w wysokości po 5 tys. zł na rzecz interweniujących wobec niej policjantów.

– Oskarżona dźgała. To są trzy dźgnięcia nożem w tym jedno zagrażające życiu. Dźgała w brzuch i szyję, czyli w miejsca, których urazy mogą doprowadzić do śmierci – zaznaczyła w ustnym omówieniu motywów wyroku, cytowana przez RG, sędzia Agnieszka Niklas-Bibik.

Orzeczenie słupskiego sądu nie jest prawomocne, a ewentualne apelacje od niego rozpatrywać będzie Sąd Apelacyjny w Gdańsku.

ZOBACZ TEŻ: Są wyniki sekcji 40-latki z Jagatowa, na ciele kilkanaście ran kłutych i ciętych. Jej mąż wciąż poszukiwany

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama