Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Są wyniki sekcji 40-latki z Jagatowa, na ciele kilkanaście ran kłutych i ciętych. Jej mąż wciąż poszukiwany

Śmierć spowodowało masywne krwawienie z trzech tętnic, ale ogółem w niedzielę 14 kwietnia 2024 r. zabójca zadał 40-latce z Jagatowa w powiecie gdańskim kilkanaście ran kłutych i ciętych. To ustalenia sekcji zwłok kobiety. W sprawie trwają poszukiwania podejrzewanego o zbrodnię jej męża, śledczy czekają na postanowienie o jego aresztowaniu i list gończy, a policja stara się namierzyć 43-letniego Rafała Zyskę i prosi o informacje.
Rafał Zyska, Jagatowo, zabójstwo
Policyjne poszukiwania 43-letniego Rafała Zyski po zabójstwie w miejscowości Jagatowo

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Rafał Zyska z Jagatowa. Poszukiwania trwają

- Policjanci nadal prowadzą poszukiwania mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą zabójstwa w miejscowości Jagatowo. 43-letni Rafał Zyska może przebywać na terenie powiatu gdańskiego. Mundurowi sprawdzają wytypowane miejsca, wykorzystywany jest policyjny śmigłowiec. Równolegle policjanci kryminalni i służby dochodzeniowo- śledczej weryfikują napływające informacje. Stróże prawa biorą pod uwagę różne scenariusze i prowadzą wielotorowe czynności w tej sprawie – poinformowali około godziny 11 rano, w środę 17 kwietnia 2024 roku, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.

CZYTAJ TEŻ: Rafał Zyska z Jagatowa wciąż poszukiwany. Obława bez przełomu

Przypomnieli również o tym, że w związku z poszukiwaniami 43-latka uruchomiona została dedykowana skrzynka e-mailowa [email protected], a każdy kto ma informacje na temat miejsca przebywania Rafała Zyski proszony jest o wysłanie tam wiadomości lub kontakt z KPP w Pruszczu Gdańskim pod numerem telefonu +47 74 24 222 lub 112. Warto zaznaczyć, że – jak wskazują mundurowi - pomóc w ukrywaniu się sprawcy przestępstwa zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Zabójstwo 40-latki z Jagatowa. Są Wyniki sekcji zwłok

- Z opinii wynika, że kobieta miała na ciele kilkanaście ran kłutych, kłuto-ciętych oraz ciętych w obrębie głowy, szyi, klatki piersiowej oraz kończyn górnych (przedramion). Natomiast bezpośrednią przyczyną śmierci był masywny krwotok zewnętrzny z uszkodzonych naczyń krwionośnych obu tętnic szyjnych i jednej z tętnic podobojczykowych – wymienia pytana o wstępne ustalenia sekcji zwłok prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Zabójstwo w Jagatowie. Rafał Zyska poszukiwany po śmierci żony

Niezależnie od autopsji, już w poniedziałek ,15 kwietnia 2024 roku śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie Rafała Zyski. Wcześniej wydane zostało postanowienie o przedstawieniu mu zarzutów m.in. z artykułu kodeksu karnego dotyczącego zabójstwa, a ewentualna decyzja o zastosowaniu wnioskowanego przez prokuraturę rozwiązania, umożliwić ma rozesłanie listu gończego za 43-latkiem. Wówczas, dotąd prowadzone lokalnie, poszukiwania mogłyby zostać rozszerzone na teren całego kraju. Jak usłyszeliśmy w środę 17 kwietnia około południa, do tego momentu sąd nie wyznaczył terminu rozpatrzenia wniosku aresztowego.

Morderstwo w Jagatowie. Co jeszcze wiemy o zbrodni?

Do zabójstwa 40-letniej mieszkanki doszło w domu jednorodzinnym w miejscowości Jagatowo w gminie Pruszcz Gdański w godzinach późnopopołudniowych w niedzielę 14 kwietnia 2024 r. Narzędziem zbrodni prawdopodobnie był nóż, ale śledczy, z uwagi na dobro postępowania na jego obecnym etapie, nie potwierdzają tej informacji. 

Sąsiadów o tragedii zaalarmował pełnoletni syn kobiety oraz jej męża - wspomnianego, 43-letniego Rafała Zyski. Dorosły chłopak mógł być również naocznym świadkiem tragedii, jednak pewności w tej ostatniej kwestii również nie mamy. 

CZYTAJ TAKŻE: Chojnice: Zwłoki młodej kobiety w centrum miasta. To zabójstwo?

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama