Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Szemiot czy Kosiorek? Jest sondaż przed drugą turą w Gdyni

"Gazeta Wyborcza" opublikowała wyniki telefonicznego sondażu, przeprowadzonego między 12 a 16 kwietnia w Gdyni. Większość spośród ankietowanych 500 mieszkańców wskazała, że zamierza w najbliższą niedzielę głosować na Aleksandrę Kosiorek.
Aleksandra Kosiorek, Tadeusz Szemiot
Aleksandra Kosiorek i Tadeusz Szemiot. Kto będzie rządził Gdynią?

Autor: Karol Makurat | Karol Uliczny | Zawsze Pomorze

Druga tura w Gdyni. Szemiot czy Kosiorek?

Pracownia Opinia24 na zlecenie Gazety Wyborczej przeprowadziła w Gdyni sondaż telefoniczny przez II tura wyborów o fotel prezydenta Gdyni. Wśród 500 wybranych losowo osób, zapytanych na kogo chcą głosować w najbliższą niedzielę, 46 proc. wskazało na kandydatkę Gdyńskiego Dialogu, Aleksandrę Kosiorek. Kandydat Koalicji Obywatelskiej, Tadeusz Szemiot, otrzymał poparcie 21 proc. zapytanych. Co ważne, aż 33 proc. gdynian, którzy zamierzają iść do głosowania, nie wskazało jeszcze swojego kandydata.

CZYTAJ TEŻ: Kampania hejtu wobec Aleksandry Kosiorek? Apel Gdyńskiego Dialogu

Wybory przeprowadzone 7 kwietnia przyniosły w Gdyni ogromną sensację. Rządzący od 1998 r. Wojciech Szczurek przegrał w pierwszej turze z 39-letnia prawniczką, kandydatka Gdyńskiego Dialogu i przedstawicielem Koalicji Obywatelskiej oraz ruchów miejskich - Tadeuszem Szemiotem. Aleksandra Kosiorek zdobyła 34,43 proc. głosów,  Tadeusz Szemiot  25,85 proc., Wojciech Szczurek - nokautujący kontrkandydatów przez kilkadziesiąt lat - zaledwie 23,53 proc.

Czy jeszcze coś może zmienić w gdyńskim rozkładzie kart? W ostatnich dniach kampania Tadeusza Szemiota znacząco przyspieszyła, kandydatowi KO poparcia udzielili znaczący politycy koalicji, z Donaldem Tuskiem na czele.

Z drugiej strony pojawiły się - odrzucane przez Kosiorek - zarzuty, że przedstawicielka Gdyńskiego Dialogu, choć sama prezentuje poglądy lewicowe,  ma w swoim otoczeniu osoby związane z prawicą. Na celowniku jest zwłaszcza szef jej sztabu wyborczego, Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama