Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wojciech Szczurek popiera kandydaturę Tadeusza Szemiota w drugiej turze!

W pierwszym, oficjalnym wystąpieniu po ogłoszeniu ostatecznych wyników pierwszej tury wyborów samorządowych w Gdyni wieloletni prezydent Wojciech Szczurek udzielił poparcia kandydatowi Koalicji Obywatelskiej, Tadeuszowi Szemiotowi.
Wojciech Szczurek
Wojciech Szczurek przekazał swoje poparcie Tadeuszowi Szemiotowi

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Od kilku dni politycy KO, na czele z premierem Donaldem Tuskiem, występują z poparciem dla kandydatury Tadeusza Szemiota.  Kandydat na prezydenta Gdyni koalicji PO, Lewicy i ruchów miejskich, zdobywając w I turze wyborów  25,85 proc. głosów zmierzy się w najbliższą niedzielę z Aleksandrą Kosiorek z Gdyńskiego Dialogu, którą poparło niespodziewanie aż 34,43 proc. gdynian.

CZYTAJ TEŻ: Fala wsparcia polityków PO dla kandydatów przed drugą turą

Wojciech Szczurek: Zagłosuję na Tadeusza Szemiota

W czwartek, 18 kwietnia w późnych godzinach popołudniowych na profilu Wojciecha Szczurka, ukazało oświadczenie byłego prezydenta.

- Gdynia to nasza mała ojczyzna - powiedział Wojciech Szczurek. - Gorąco zachęcam do wizyty w lokalach wyborczych i podjęcia i podjęcia świadomej decyzji, kto będzie prezydentem i nie pozostawiania jej innym.(...). W niedzielnych wyborach zagłosuję na Tadeusza Szemiota. Jest wieloletnim gdyńskim radnym, doświadczonym samorządowcem, który rozumie jak działa miasto. Osoba, która swoją wieloletnią praca udowodniła, że kocha Gdynię. Spieraliśmy się w wielu sprawach, ale to normalne w demokracji.. Uważam, ze jest w stanie przejąć stery Gdyni (...).

Jakie koalicje w Radzie Miasta?

Warto przypomnieć, ze w niedzielnym głosowaniu najwięcej, bo 13 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska. Drugie miejsce z 7 mandatami zajął Gdyński Dialog, trzecie Samorządność Wojciecha Szczurka - 5 mandatów , czwarte PiS - 3 mandaty. Prosta matematyka pokazuje, że zarówno KO , w razie zwycięstwa Szemiota, jak i Gdyński Dialog - jeśli wygra Kosiorek - będą musiały szukać koalicjantów. Padły już zresztą oficjalne deklaracje ze strony kontrkandydatów z KO i Gdyńskiego Dialogu na temat przyszłej współpracy. Czwartkowa deklaracja Wojciecha Szczurka pokazuje, że w razie wygranej Tadeusza Szemiota będzie mógł on, przynajmniej teoretycznie, liczyć także na pomoc Samorządności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kt 18.04.2024 20:47
Ale to już było:-)

wt 18.04.2024 20:41
czyli klasyka Szemiot plus SWS to juz było?

Reklama
Reklama
Reklama