Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Bytów: Brutalny mord i podpalenie, by ukryć ślady? 3 osoby z zarzutami

Dożywotnie więzienie grozi dwóm podejrzanym o dokonanie brutalnego zabójstwa 48-latka w powiecie bytowskim. Mężczyźni, podobnie jak 35-latka, która miała pomagać im tuszować zbrodnię dokonaną ze szczególnym okrucieństwem, trafili do aresztu. Zatrzeć ślady mordu miało podpalenie budynku gospodarczego w Rokicinach (powiat bytowski), w którym znajdowały się zwłoki.
jeden z mężczyzn zatrzymanych do sprawy zabójstwa w Bytowie
Jeden z mężczyzn zatrzymanych do sprawy zabójstwa w Bytowie

Autor: KPP Bytów

Nagły zwrot w sprawie pożaru budynków gospodarczych, do którego doszło wczesnym rankiem w niedzielę, 12 maja w miejscowości Rokiciny w gminie Czarna Dąbrówka w powiecie bytowskim. Jak informowaliśmy kilka godzin po zakończeniu akcji gaśniczej, wewnątrz zabudowań strażacy natrafili na zwęglone szczątki mężczyzny. 

Tymczasem, jak w środę, 15 maja poinformowali śledczy, ogień został – według ich ustaleń – celowo podłożony, by zatrzeć ślady brutalnego mordu, co udało się odkryć wkrótce po dogaszeniu pożaru.

Brutalny mord w Rokicinach! 3 osoby z zarzutami 

– Bytowscy śledczy wraz funkcjonariuszami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku pod nadzorem Prokuratora Rejonowego z Lęborka zabezpieczyli szereg śladów oraz dowodów. Ich wielogodzinna, żmudna praca przyniosła efekty. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano do sprawy zabójstwa trzy osoby – relacjonuje st. sierż. Dawid Łaszcz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie.

Jak się dowiadujemy, dwóm mężczyznom, w wieku 37 i 34 lat, przedstawiono zarzuty „zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie”. Trzecią podejrzaną jest 35-latka, która odpowie za nieudzielenie pomocy osobie będącej w niebezpieczeństwie utraty życia lub zdrowia, oraz za zacieranie śladów. Przestępstwa, które miała popełnić kobieta, zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyznom grozić może od 8 lat do nawet dożywotniego więzienia.

– W stosunku do wszystkich zatrzymanych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące – zaznacza st. sierż. Dawid Łaszcz.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama