Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Okulary ks. Jana Kaczkowskiego. Trwa nabór kandydatów do nagrody

Trwa nabór kandydatów do nagrody "Okulary księdza Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód". Konkurs organizowany przez fundacją księdza Jana Kaczkowskiego ma za zadanie wyróżnić społeczników wspierających osoby potrzebujące. Zgłoszenia można wysyłać do 30 czerwca 2024 roku.
ks. Jan Kaczkowski, okulary ks. Kaczkowskiego
W ubiegłym roku, w Sopocie, odsłonięto mural poświęcony księdzu Janowi Kaczkowskiemu

Autor: Karol Uliczny | Zawsze Pomorze

Konkurs ma na celu uhonorowanie osób aktywnie działających na rzecz drugiego człowieka, walczących o równość i godność innych – tak, jak czynił to ks. Jan Kaczkowski. Jest to okazja do podkreślenia wartości tych działań, często niedocenianych przez społeczeństwo. Do tej pory, łącznie podczas trzech edycji, do konkursu zgłoszonych zostało ponad 300 osób. Dotychczasowi laureaci to: I edycja - Paweł Grabowski (Hospicjum Eliasz), II edycja - Paulina Bownik (lekarka, Grupa Granica), III edycja - ks. Czesław KUBA Marchewicz (Osada Burego Misia).

Okulary księdza Kaczkowskiego. Trwają zgłoszenia

- Nagroda Okulary ks. Kaczkowskiego to żywy pomnik ks. Jana, który pomimo ogromnej wady wzroku widział drugiego człowieka. To inicjatywa, która niesie za sobą ważny komunikat dla osób bezinteresownie pomagających innym: Widzę Cię i dziękuję za to, co robisz. To wreszcie inspiracja dla nas wszystkich, by rozejrzeć się dookoła, czy ktoś w najbliższym otoczeniu nie potrzebuje wsparcia - mówi Anna Specjał, prezes Fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego.

CZYTAJ TEŻ: Okulary ks. Kaczkowskiego. Ksiądz „Kuba” laureatem nagrody

Józef Kaczkowski, założyciel Fundacji i ojciec twórcy puckiego hospicjum, dodaje: – Jan zdawał sobie sprawę, że przeszkody istnieją, ale je pokonywał. Jesteśmy dumni, że jego działania inspirują wielu ludzi do niesienia pomocy słabszym i wykluczonym.

Fundacja przyznaje również wyróżnienia OKOcelebryty, które są wyrazem uznania dla osób niosących pomoc drugiemu człowiekowi, korzystając z własnej popularności. Dotychczas wyróżnieni to Marta Żmuda-Trzebiatowska, Martyna Wojciechowska i Piotr Jacoń. 

Kandydatów do nagrody można zgłaszać za pomocą formularza dostępnego na stronie Fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego. Spośród zgłoszonych osób Kapituła Konkursu wyłoni laureata, który zostanie wyłoniony podczas gali 4 października 2024 oraz otrzyma statuetkę wraz z nagrodą finansową w wysokości 50 tys. zł, ufundowaną przez Bellevue Medical Group.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama