Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tomasz Augustyniak będzie zastępcą prezydenta Gdyni. Zajmie się sprawami społecznymi

Zastępcą prezydenta ds. społecznych zostanie Tomasz Augustyniak, obecnie dyrektor Pomorskiego Centrum Reumatologicznego w Sopocie. Były szef wojewódzkiej stacji sanepidu przyznaje, że nie spodziewał się takiej oferty, ale bardzo się z niej cieszy.
Tomasz Augustyniak
Tomasz Augustyniak będzie trzecim zastępcą Aleksandry Kosiorek, nowej prezydent Gdyni

Autor: archiwum WSSE

Specjalista od zarządzania służbą zdrowia trzecim zastępcą prezydenta Gdyni

Kolejna powyborcza karta w Gdyni odkryta. Trzecim wiceprezydentem - po Oktawii Gorzeńskiej i Bartłomieju Austenie - będzie Tomasz Augustyniak, specjalista od zarządzania służbą zdrowia. Poinformował o tym m.in.  w swoich social mediach. 

- Kiedy Aleksandra Kosiorek, prezydent Gdyni zapytała, czy nie wsparłbym gdyńskiej drużyny samorządowej, w tak szczególnym dla Gdyni momencie, wiedziałem, co się dalej wydarzy, choć przyznam, że plany zawodowe miałem dotąd raczej zupełnie inne. Większość z Was, z którymi znamy się bliżej, wie, że Gdynia to Coś co na mnie działa. Tak wiec po 17 latach znów przyjdzie mi w tym mieście pracować, tym razem dosłownie dla niego. I zrobię wszystko, aby nie zawieść oczekiwań wobec mojej osoby, ale też oczekiwań mieszkańców Gdyni, które w ostatnim czasie zostały bardzo wyraźnie sprecyzowane w formie wyborczego werdyktu. 

Jak przyznał Tomasz Augustyniak na razie jest jeszcze związany umową z dotychczasowym miejscem zatrudnienia PCR w Sopocie. - Za kilka dni odbędzie się Walne Zgromadzenie i dopiero wtedy będę mógł po dopinać wszystkie formalności – dodał przyszły wiceprezydent Gdyni.   

Zapytany o to, czy spodziewał się od nowej prezydent Gdyni takiej oferty, zapewnia, że nie miał o tym pojęcia.

- Miałem różne oferty zatrudnienia, bo liczyłem się ze zmianą mojej obecnej pracy na inną. Natomiast nie spodziewałem się takiej oferty. Była dla mnie ogromnym zaskoczeniem i tym bardziej, że dotyczy ona Gdyni musiałem ją przyjąć. Inaczej być nie może. W moim odczuciu, to jest taka oferta, która zdarza się raz w życiu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kosiorek wybrała już dwóch wiceprezydentów

Tomasz Augustyniak otwarcie mówi, że jest mocno związany z Gdynią, to miejsce jego urodzenia.

- W Gdyni spędziłem całe dzieciństwo, później też tak "jedną nogą" pomieszkiwałem w Gdyni, a teraz mam powód, aby na dobre wrócić do tego miasta – mówi przyszły wiceprezydent Gdyni. - Nie tylko wrócę na stałe, ale i będę mógł popracować na rzecz miasta. Pełniąc nową funkcję, w części tak naprawdę będę się zajmował się  zagadnieniami, które dotychczas łączą się z moją dotychczasową pracą zawodową. Sprawy społeczne to też sprawy związane ze zdrowiem, których w Gdyni aż tak dużo, bo jest to samorząd, który nie prowadzi np. szpitala. Jest Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego. Jest wiele aspektów związanych choćby z działalnością Gdyńskiego Centrum Zdrowia. Myślę, że w rozwinięciu o sprawy społeczne kompleksowo zadbam o te kwestie. 

Kim jest Tomasz Augustyniak?

W latach 2015-2021 Tomasz Augustyniak był Pomorskim Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym. Funkcję pełnił m.in. w trakcie pierwszych miesięcy pandemii koronawirusa. Jak informowały wówczas media, nie chciał powołać na stanowisko powiatowego inspektora sanitarnego w Słupsku byłej asystentki posła PiS Piotra Müllera. Przeciwko odwołaniu Augustyniaka z tego stanowiska protestowali w piśmie do ministra zdrowia m.in. pomorscy samorządowcy.

Potem został zastępcą dyrektora Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego. Zajmował się między innymi nadzorem nad szpitalami oraz programem szczepień przeciw COVID-19. Od marca 2022 r. kierował sopockim Szpitalem Reumatologicznym.

Będzie czworo zastępców prezydent Gdyni

23 maja stanowisko w gdyńskim magistracie objęła Oktawia Gorzeńska, którą Aleksandra Kosiorek powołała na stanowisko wiceprezydentki ds. edukacji. Tomasz Augustyniak obejmie funkcję zastępcy prezydent Gdyni prawdopodobnie od czerwca. Razem z nim funkcję wiceprezydenta ds. inwestycji obejmie Bartłomiej Austen

Wciąż nieobsadzone jest stanowisko wiceprezydenta Gdyni ds. gospodarczych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama