Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gmina Szemud inwestuje 28 mln zł w szybki internet

Jak ogłosił Ryszard Kalkowski, wójt gminy Szemud, właśnie rozpoczyna się budowa sieci światłowodowej na terenie gminy. Inwestycja, warta 28 mln zł, ma zapewnić dostęp do szybkiego internetu wszystkim gospodarstwom domowym w gminie.
Gmina Szemud inwestuje 28 mln zł w szybki internet

Autor: UG Szemud

Inwestycja w sieć światłowodową to, oprócz udogodnienia dla mieszkańców, kluczowy krok w kierunku rozwoju lokalnej gospodarki, wspierając tamtejszych przedsiębiorców. Dodatkowo zostanie wybudowana także nowoczesna sieć monitoringu obejmująca wszystkie sołectwa gminy, co zwiększy poziom bezpieczeństwa gminy i ułatwi pracę służbom.

– Dostęp do szybkiego internetu jest dziś niezbędny do funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Umożliwia rozwój firm, edukację online, dostęp do kultury i rozrywki, a także zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców dzięki rozbudowie systemu monitoringu – mówi Ryszard Kalkowski, wójt gminy Szemud.

W ramach inwestycji, pierwsze przyłączenia do światłowodu zaplanowane są na najbliższe 4-5 miesięcy. Każdy z mieszkańców już teraz może sprawdzić, czy jego posesja została objęta programem na stronie internetowej Gminy Szemud i w Centrum Samorządowym.

– Zależy nam na tym, aby każdy mieszkaniec Gminy Szemud miał dostęp do szybkiego internetu – podkreśla wójt Kalkowski. – To inwestycja w naszą przyszłość i w rozwój naszej gminy.


„Ten artykuł został wsparty przez program grantowy „Media lokalne na rzecz demokracji” Journalismfund Europe”

JFE

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama