Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zadzwoniła na 112 i chciała, żeby ktoś jej dowiózł alkohol. Chciał podjąć gości

Niecodzienną interwencję podjęli funkcjonariusze policji w Sopocie. Pewna 82-letnia mieszkanka miasta wydzwaniała pod numer alarmowy 112 i blokowała dostęp do tego numeru. Kuriozalna była przyczyna takiego zachowania - sopocianka żądała przywiezienia jej alkoholu. Zabrakło jej trunków, by należycie podjąć gości. Policjanci nie dowieźli gorzałki, lecz mandat na kwotę 500 złotych. Pewnie zamówienie taksówki wyszłoby taniej...
Zadzwoniła na 112 i chciała, żeby ktoś jej dowiózł alkohol. Chciał podjąć gości

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Wszystko działo się piątkowym popołudniem w Sopocie. Operator numeru alarmowego 112 powiadomił policjantów, że pewna kobieta stale dzwoni pod ten numer i domaga się dostarczenia alkoholu. Jak uzasadniała, ma gości, których zamierza odpowiednio podjąć. Nie pomogły odpowiedzi, że numer 112 nie do tego służy i za jego blokowanie można ponieść konsekwencje. Niezależnie od tego, że telefonująca ma 82 lata.

CZYTAJ TEŻ: Bytów: Pijana kobieta zablokowała numer 112. Obrażała operatorów

Oficer dyżurny skierował pod adres kobiety patrol policji - w mieszkaniu była sama, goście jakoby wyszli krótko przedtem. Funkcjonariusze nałożyli mandat w wysokości 500 złotych za uporczywe blokowanie numeru alarmowego. Oczywiście zamówionego alkoholu nie przywieźli. 

Policjanci apelują, by korzystać z numeru alarmowego 112 tylko w przypadku realnego zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi, w przypadku pożaru, wypadku lub innych nagłych zdarzeń. Blokowanie tego numeru może spowodować, że w tym samym czasie nie będzie mógł się skontaktować ktoś, kto naprawdę potrzebuje pomocy. Kodeks wykroczeń przewiduje za nieuzasadnione blokowanie telefonicznego numeru alarmowego nawet karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny do 1500 złotych. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ABC 10.06.2024 17:29
Też dobiegam 80-tki. Różne figle płata mózg w tym wieku.

Reklama
Reklama
Reklama