Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Sopot: Nie masz gdzie wyrzucić śmieci? Zgłoś to Zarządowi Dróg i Zieleni

Mieszkańcy Sopotu do połowy lipca tego roku mogą wskazać miejsca, w których, ich zdaniem, powinny stanąć dodatkowe kosze na śmieci. Po weryfikacji zgłoszeń pojemniki zostaną ustawione tam, gdzie zapotrzebowanie na nie jest największe.
kosz na śmieci, Sopot
Do końca lipca nowe kosze mają pojawić się we wskazanych przez sopocian miejscach

Autor: UMS

Decyzję o lokalizacji koszy ulicznych w Sopocie podejmują wspólnie Eco Sopot, która dba o czystość pojemników i ich regularne opróżnianie, a także Zarząd Dróg i Zieleni, zarządzający danym terenem.

Brakuje kosza na śmieci w Sopocie? Zgłoś to ZDiZ

Termin zgłaszania miejsc, w których mieszkańcy chcieliby ustawić śmietniki, mija 15 lipca tego roku. Formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres e-mail: [email protected]. Podanie musi zawierać proponowaną lokalizację (adres i/lub rysunek/zdjęcie, odręcznie wykonaną mapkę). Po sprawdzeniu wszystkich zgłoszeń i ustaleniu liczby potrzebnych śmietników sopocki ZDiZ kupi je i przekaże do Eco Sopot. Do końca lipca nowe kosze mają pojawić się we wskazanych przez sopocian miejscach. 

Gdzie miasto Sopot nie ustawia koszy na śmieci?

W Sopocie śmietniki są usytuowane głównie w miejscach największego ruchu pieszych, czyli przy skrzyżowaniach z przejściami, wzdłuż ciągów pieszych, którymi przechodnie przemieszczają się, docierając, np., do punktów usługowych, urzędów, szkół, przedszkoli czy żłobków, placówek ochrony zdrowia, kościołów lub miejsc wypoczynku i rekreacji, a także w parkach, na skwerach, placach zabaw, przy parkingach i przystankach komunikacji zbiorowej.

Wyjątek w ustawianiu koszy na śmieci stanowią ulice, przy których znajdują się jedynie domy mieszkalne. Obecność pojemników w takich miejscach powoduje, że często wrzuca się do nich śmieci bytowe. Śmietniki nie stoją także obok sklepów i placówek usługowych. To ich właściciele lub dzierżawcy są zobowiązani dbać o porządek oraz czystość. Kosze nie mogą również być ustawiane tam, gdzie przeszkadzają w ruchu drogowym lub występują kłopoty z ich opróżnianiem.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama