Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Paulina Hennig-Kloska: W Kosakowie może powstać pierwszy magazyn wodoru

To w Kosakowie może powstać pierwszy wielkoskalowy magazyn wodoru na potrzeby polskiego przemysłu. Na Pomorzu będziemy więc mieli duże nadwyżki energii, a wodór pomoże ją magazynować – powiedziała w Gdańsku w piątek, 5 lipca Paulina Hennig-Kloska, ministra klimatu i środowiska.
Paulina Hennig-Kloska
Ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska mówiła w Gdańsku m.in. o prawie wodorowym

Autor: MKiŚ

Ministra Paulina Hennig-Kloska po wizycie na terenie instalacji magazynowej gazu w Kosakowie w piątek, 5 lipca spotkała się w Gdańsku z dziennikarzami, żeby rozmawiać m.in. o wprowadzeniu przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska ustawy prawo wodorowe, która przyspieszy rozwój gospodarki wodorowej w Polsce. 

Wielkoskalowy magazyn wodoru może powstać w Kosakowie

– Na Pomorzu będziemy więc mieli duże nadwyżki energii, a wodór pomoże ją magazynować. Przechodzimy do działań – kończymy prace nad ustawą prawo wodorowe. Da to podstawę do tworzenia nowej gałęzi gospodarki w Polsce – mówiła Paulina Hennig-Kloska

Dodała też, że pierwszy wielkoskalowy magazyn wodoru na potrzeby krajowego przemysłu może powstać na Pomorzu, w Kosakowie. Wskazała, iż wykorzystanie wodoru niskoemisyjnego jest jedną ze ścieżek dekarbonizacji polskiej gospodarki – szansę tę w szczególności może wykorzystać polski przemysł.

Spotkanie z dziennikarzami było też okazją do przypomnienia systemu ochrony nabywców przed podwyżkami cen energii oraz założeniami polskiej polityki wodorowej, która ważna jest także dla regionu pomorskiego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama