Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Śmiertelny wypadek w Leśnicach! Nie żyje 71-letni kierowca

Tragiczny wypadek wydarzył się w piątek, 5 lipca na drodze krajowej nr 6 w miejscowości Leśnice w powiecie lęborskim. Nie żyje kierowca osobówki. Droga jest zablokowana w obu kierunkach.
śmiertelny wypadek, Leśnice
W wypadku zginął 71-letni kierowca

Autor: KP PSP w Lęborku

Aktualizacja, godz. 21:00

Służby zakończyły działania na miejscu wypadku.

Wcześniej pisaliśmy

Do wypadku na krajowej „szóstce” w Leśnicach doszło w piątek, 5 lipca tuż przed godz. 16.00.

– Jeden z kierowców był uwięziony w pojeździe, został uwolniony przez strażaków za pomocą sprzętu hydraulicznego i przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego – informuje st. kpt. Marcin Elwart, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku. – Niestety, nie udało się uratować tego mężczyzny.

śmiertelny wypadek, Leśnice

Leśnice: Śmiertelny wypadek na krajowej „szóstce”. Nie żyje 71-latek

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Seatem 71-letni mężczyzna z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającą ciężarówką z naczepą – informuje st. asp. Marta Szałkowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. – Mężczyzna jechał sam. Poniósł śmierć na miejscu. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało, badanie alkotestem wykazało, że był trzeźwy.

W działaniach na miejscu wypadku uczestniczyli cztery zastępy strażaków: 2 z JRG Lębork, 1 z OSP Nowa Wieś Lęborska, 1 z OSP Leśnice, Zespół Ratownictwa Medycznego i policja.

Śmiertelny wypadek w Leśnicach! Wyznaczono objazd

Droga jest zablokowana w obu kierunkach. Policja pracuje na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora i wyjaśnia okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

  • Funkcjonariusze wyznaczyli objazd przez Maszewo Lęborskie. Krajowa „szóstka” może być nieprzejezdna jeszcze przez dwie godziny.

– Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożność – dodaje rzeczniczka lęborskiej policji. – Może ich zwieść dobra pogoda, ale nie mogą stracić czujności za kierownicą pojazdu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama