Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dla dzieci darmowy „Kosmiczny mecz 2” po ukraińsku. Co jeszcze czeka na uchodźców?

Bezpłatne lekcje pływania i seansy filmów dla dzieci w języku ukraińskim, albo pierogi i barszcz. Oprócz zbiórek żywności, ubrań, czy pieniędzy, na uchodźców wojennych z Ukrainy czekają też inne formy wsparcia.
basen dzieci plywanie
(fot. Pixabay)
  • КОСМІЧНИЙ ДЖЕМ: НОВІ ЛЕГЕНДИ (czyli „Kosmiczny Mecz: Nowa Legenda”, u polskiego dystrybutora – „...Nowa Era”, a w anglojęzycznym oryginale „...New Legacy”) – to tytuł, który jako pierwszy bezpłatnie obejrzeć będą mogły dzieci już w piątek, 4 marca o godz. 12:40 w gdańskim kinie Helios w CH Alfa i innych multipleksach tej samej sieci, m.in. w stolicy Pomorza, Gdyni i Tczewie.

– Seanse dla najmłodszych widzów i ich opiekunów, którzy w ostatnich dniach licznie przybywają z objętej wojną Ukrainy, będą odbywały się we wszystkich multipleksach sieci Helios w całej Polsce. Bezpłatne bilety dla dzieci oraz ich opiekunów dostępne są w kasach kin – poinformował operator sieci kin. – W ciągu ostatniego tygodnia do Polski uciekło już kilkaset tysięcy uchodźców z Ukrainy, wśród których liczną grupę stanowią dzieci. Sieć kin Helios postanowiła choć na chwilę pomóc im oderwać się od dramatycznych wydarzeń, które stały się ich udziałem w ostatnim czasie. Już od najbliższego piątku multipleksy Helios będą prezentować filmy z ukraińskim dubbingiem w ramach bezpłatnych seansów w całej Polsce. Zaplanowano co najmniej jeden seans dziennie przez cały tydzień w każdym kinie w całym kraju – czytamy w komunikacie, z którego dowiadujemy się również, że premierowy sequel koszykarskiego hitu z udziałem Królika Bugsa w ukraińskiej wersji językowej prezentowany będzie dzięki uprzejmości jego dystrybutora – Warner Bros.

  • Gdańska restauracja Grass już w środę, 2 marca w mediach społecznościowych zapowiedziała „Ukraiński tydzień”, w którym barszcz ukraiński i pierogi lwowskie, w zestawie kosztujące niespełna 28 złotych, będą „Dla wszystkich obywateli Ukrainy – za darmo”. O szczytnej akcji tablica przed lokalem informuje także w języku naszego wschodniego sąsiada.

  • Sopocka szkoła „Kuźnia Pływania” również zapewnia, że nie pozostaje obojętna na tragedię Ukrainy.

– W Kuźni Pływania uruchamiamy darmową grupę pływacką dla dzieci z Ukrainy!! – piszą organizatorzy zajęć pływackich i zachęcają, by o bezpłatnej ofercie powiadamiać rodziny z dziećmi.

Jeśli wiecie Państwo o jakichś innych formach wsparcia dla uchodźców, zachęcamy, by dzielić się nimi w komentarzach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama