Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

UCK w Gdańsku pomaga dzieciom z Ukrainy. Fałszywa wieść o leczeniu ukraińskich dzieci na Polankach

Szóstka dzieci ze szpitala onkologicznego w Kijowie wraz z mamami trafiła do kliniki Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Dziś w nocy lub jutro rano do Gdańska dotrze siódmy pacjent. Tymczasem Szpital Dziecięcy na Polankach ostrzega przed fałszywą informacją o zbiórce na "sieroty z odmrożeniami", które miały być leczone w gdańskiej placówce.
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

- To dla nas duże wyzwanie - tak mówią onkolodzy dziecięcy o małych pacjentach przywiezionych do gdańskiej kliniki w pod koniec ubiegłego tygodnia. - Także emocjonalne. Jest to sytuacja bez precedensu.

Szóstka dzieci w wieku od 5 do 17 lat, chorujących na ostre białaczki, w różnym stanie, trafiła pod opiekę specjalistów z Pediatrii, Hematologii i Onkologii UCK. Najbliższej nocy, z poniedziałku na wtorek, lub we wtorek rano ma dołączyć do tej grupy siódmy pacjent. Obecnie dwoje dzieci przebywa na badaniach diagnostycznych poza kliniką.

Lekarze podkreślają, że duże zaangażowanie personelu kliniki w pomoc dzieciom z Ukrainy nie niesie ze sobą żadnych kosztów alternatywnych. Polscy pacjenci leczeni  w klinice nie odczują żadnych negatywnych skutków przyjęcia pacjentów z kraju ogarniętego wojną.

WIĘCEJ: Szpital w Sopocie będzie leczyć rannych z Ukrainy

Część dzieci zostanie przewieziona na dalsze leczenie do ośrodków poza granicami Polski, pozostałe będą nadal leczone w Gdańsku.

W niedzielę na stronie "Pomoc dla Ukrainy" pojawiła się informacja o zbiórce produktów pierwszej potrzeby dla "sierot z odmrożeniami", które miały trafić do Szpitala Dziecięcego na gdańskich Polankach.

- To fake news - ostrzega Jarosław Cejrowski, rzecznik prasowy szpitala. - Nie trafiło do nas żadne dziecko z Ukrainy, nie prowadzimy także żadnej zbiórki. Skontaktowałem się już  z autorka wpisu, która przyznała, że została wprowadzona w błąd.

Szpital dziecięcy zamieścił na swojej stronie informację na ten temat, z zastrzeżeniem, że o wszystkich ewentualnych zbiórkach będzie informował na swoje stronie internetowej o oficjalnym profilu na Facebooku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka