Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

Jarmark Wielkanocny na tczewskiej Starówce

Około 50 wystawców zaprezentuje swoje wyroby na tczewskim Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się w najbliższy weekend 2-3 kwietnia 2022. Tczewska Starówka znów nabierze świątecznego charakteru. Pudełeczka, maskotki, frywolitka, wyroby ze sznurka i wianki wprowadzą nas w wiosenno-świąteczny klimat, a rarytasy z różnych stron Polski zadowolą najbardziej wyrafinowane podniebienia. Nie zabraknie też biżuterii, ceramiki dekoracyjnej i użytkowej oraz odzieży i torebek handmade.
(fot. UM Tczew)

Jarmark to doskonała okazja, by zrobić przedświąteczne zakupy. Tradycją już jest, że handel umilą działania prowadzone przez animatorów. Dzieci zaprosimy do wspólnej zabawy i na warsztaty rękodzieła, gdzie będą mogły wykonać świąteczne ozdoby. Co godzinę przeprowadzimy konkursy z nagrodami. Ulicami Starego Miasta będzie przechadzał się Zając Wiosenka, który czasem pojawi się w asyście olbrzymiego motyla. Pojawi się również ozdobna brama, przy której będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie.

– Liczymy na wyrozumiałość mieszkańców i właścicieli sklepów usytuowanych przy ul. Jarosława Dąbrowskiego, Mickiewicza, Krótkiej, Stefana kard. Wyszyńskiego i na pl. Hallera, gdzie już kilka dni przed wydarzeniem pojawią się drewniane chaty, które 2 i  3 kwietnia będą udostępnione wystawcom. Podczas wydarzenia nastąpi też zmiana organizacji ruchu – całkowite wyłączenie z ruchu dwóch jezdni na pl. Hallera vis a vis kamienic 1-6 i 20-24 – podkreślają pracownicy Fabryki sztuk.

Program Jarmarku Wielkanocnego

 

2-3 kwietnia 2022 r.

  • godz. 11.00-18.00 – handel – plac Hallera, ul. Mickiewicza, ul. Krótka, fragmenty ulic: Jarosława Dąbrowskiego, Stefana Kard. Wyszyńskiego, Łaziennej
  • godz. 11.00-18.00 – spotkanie z Zającem Wiosenką, co godzinę konkursy z nagrodami
  • godz. 11.00-17.00 – warsztaty rękodzieła dla dzieci
  • godz. 12.00-17.00 – występy artystyczne (szczudlarze)
  • godz. 13.30-14.30 – tylko 3.04 – występ muzyczny Kociewskiej Orkiestry Dętej „TORPEDA”

Głównym organizatorem Jarmarku Wielkanocnego jest Fabryka Sztuk, która dziękuje za wsparcie Samorządowi Miasta Tczewa, a także Zakładowi Usług Komunalnych i Straży Miejskiej.

Wydarzenie odbywa się po raz trzeci w Tczewie, po dwuletniej przerwie. Udział w jarmarku, zarówno dla wystawców, jak i gości, jest bezpłatny.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa