Włamał się do kwiatomatu i ukradł bukiety za prawie tysiąc złotych
Do zdarzenia doszło w miniony weekend w Gdyni. Sprawca wybił kamieniem witrynę kwiatomatu i ukradł bukiety kwiatów. Straty oszacowano na ponad 800 zł.
O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni Oksywiu, którzy zajęli się sprawą. Po przeanalizowaniu zgłoszenia oraz zebraniu informacji, niedługo po zdarzeniu namierzyli sprawcę.

Za kradzieżą z włamaniem stał 28-letni mieszkaniec Gdyni
- W trakcie interwencji policjanci nabrali podejrzeń, że sprawca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, dlatego została od niego pobrana krew do dalszych badań - podaje KMP w Gdyni.
Jednak to nie był koniec jego kłopotów.
Poszukiwany za kradzieże i rozbój
Po sprawdzeniu w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany na podstawie dwóch listów gończych. Jeden dotyczył odbycia kary 4 lat pozbawienia wolności za kradzieże, drugi - 6 miesięcy za rozbój.
- Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po wykonaniu niezbędnych czynności zostanie przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzone kary - dodaje KMP w Gdyni.
Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Napisz komentarz
Komentarze