Reklama

Krystyna Chwin zaprasza do biblioteki na rozmowę z Urszulą Morgą

W Bibliotece Dobry Moment przy ulicy Łódzkiej 64 w Gdańsku spotkanie z Urszulą Morgą wokół tomu „życie wietrzne”
Krystyna Chwin zaprasza do biblioteki na rozmowę z Urszulą Morgą
Urszula Morga, poetka, reżyserka i autorka książek dla młodych czytelników powraca z drugą książką poetycką

Autor: www.wbpg.org.pl

Poetka, reżyserka i autorka książek dla młodych czytelników powraca z drugą książką poetycką. „życie wietrzne” Urszuli Morgi to tom o tym, co dziś szczególnie ważne: relacji człowieka z naturą, kryzysie klimatycznym, przemijaniu i świecie, który zmienia się szybciej niż język, którym próbujemy go opisać. 

(Materiały prasowe)

Nowa książka autorki wyrasta z uważnej obserwacji tego, co żywe, kruche i podlegające nieustannej zmianie. Tytułowe „życie wietrzne” staje się przeciwieństwem „życia wiecznego” — jest zgodą na ruch, nietrwałość i współistnienie różnych form życia. Spotkanie będzie rozmową o poezji, która szuka nowych sposobów mówienia o naturze, ciele, pamięci i miejscu człowieka w ekosystemie. Będzie to także okazja, by posłuchać o procesie powstawania książki, za którą Urszula Morga otrzymała stypendium artystyczne Marszałka Województwa Pomorskiego.

ZOBACZ TEŻ: Gdańsk: W setną rocznicę urodzin Tadeusza Konwickiego spotkanie z Marią Konwicką

Kim jest Urszula Morga?

Urszula Morga - poetka, reżyserka i autorka książek dla młodych czytelników. Laureatka XV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza. Debiutancki tom „fundamenty” (2024) przyniósł jej w 2025 roku Nagrodę Galion Gdyński oraz nominację do Pomorskiej Nagrody Literackiej „Wiatr od morza”.

23 czerwca, godz. 17.30, Biblioteka Dobry Moment, ul. Łódzka 64/81
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama Pomorskie na pełnym baku! Ruszaj w drogę z Radiem Gdańsk
Reklama
Reklama
Reklama