Zatrzymano parę podejrzaną o napady na sklepy w Gdańsku
Do jednego z napadów doszło 21 czerwca 2026 roku. Mężczyzna wszedł do sklepu w towarzystwie kobiety i grożąc użyciem gazu pieprzowego zażądał od pracownicy wydania pieniędzy z kasy fiskalnej. Łupem sprawców padło blisko 1900 złotych.
Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji VIII w Gdańsku. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania monitoringu, przesłuchali świadków i ustalili tożsamość podejrzanych, których następnie zatrzymano.
W trakcie śledztwa policjanci powiązali zatrzymanych z innym rozbojem, do którego doszło 6 czerwca 2026 roku. Sposób działania sprawców w obu przypadkach był bardzo podobny.
Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące dwóch rozbojów i przyznali się do ich popełnienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres dwóch miesięcy.
Śledztwo w tej sprawie trwa.


Napisz komentarz
Komentarze