Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Odwołano sierpniowe pokazy LOTOS Gdynia Aerobaltic!

Międzynarodowe pokazy lotnicze LOTOS Gdynia Aerobaltic, planowane w sierpniu 2022 roku, zostały odwołane. Organizatorzy uzasadnili swoją decyzję działaniami wojennymi prowadzonymi w Ukrainie. Liczą, że kolejne pokazy uda się przeprowadzić w sierpniu roku 2023.
Gdynia Aerobaltic
(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Międzynarodowe pokazy lotnicze w Gdyni organizowano od roku 2017. Reklamowano ten podniebny show jako najbardziej spektakularne i niecodzienne widowisko w tej części Europy. W pokazach uczestniczyli piloci o najwyższych umiejętnościach i kwalifikacjach, pokazując sztukę pilotażu zarówno w przelotach zespołowych, jak i pojedynczych. Dochodziły do tego pokazy pirotechniczne, audiowizualne, specjalna oprawa muzyczna.

W pokazach udział brali również piloci ukraińscy, którzy od początku rosyjskiej agresji bronią swojego kraju. Niektórzy, niestety, zginęli.

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Jak czytamy w oświadczeniu organizatorów LOTOS Gdynia Aerobaltic opublikowanym na Facebooku:

„Wszyscy z coraz większym smutkiem i przerażeniem obserwujemy skutki wojny toczącej się tuż za naszą wschodnią granicą. Agresja Rosji na Ukrainę to bezprecedensowy akt barbarzyństwa, którego nie sposób zrozumieć. To także bardzo trudny czas dla europejskiej gospodarki, która skutki wojny odczuwa coraz wyraźniej.

Aeropact, jako producent największych pokazów lotniczych w tej części Europy, a jednocześnie podmiot funkcjonujący w polskim otoczeniu biznesowym, z wielkim żalem zmuszony jest odwołać tegoroczną edycję LOTOS Gdynia Aerobaltic. To trudna dla nas decyzja, ale podjęta w duchu odpowiedzialności za bezpieczeństwo uczestników i pilotów. Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej nieprzewidywalnej sytuacji geopolitycznej nie jesteśmy w stanie zagwarantować odpowiednio wysokiej jakości organizacyjnej, z której pokazy LOTOS Gdynia Aerobaltic są powszechnie znane.

PRZECZYTAJ TEŻ: Silni i szybcy. Wojna w Ukrainie i wywołany przez nią kryzys pokazały inne oblicze Unii Europejskiej

Jakość tego wydarzenia, poziom obsługi w każdym z obszarów i oczywiście bezpieczeństwo to nasze priorytety, z których nie możemy i nie chcemy zrezygnować.

Jesteśmy przekonani, że to nie jest dobry czas na dla takich wydarzeń, jak pokazy lotnicze. Taki moment na pewno nadejdzie i wówczas wrócimy z wydarzeniem jeszcze większym i lepszym. Liczymy na to, że to będzie sierpień 2023 roku”.

Dodać warto, że na stronie internetowej pokazów nie umieszczono żadnych informacji dotyczących tegorocznego pokazu: nie ma terminarza, harmonogramu, cen biletów, dojazdu itd. Wszystkie wiadomości dotyczą pokazu w roku 2021.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama