Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Baśkarze zagrali w Sztumie o puchar starosty w roku jubileuszu powiatu

Otwarty Turniej Baśki rozegrano w Sztumie - przyjechało wielu graczy z Grudziądza, Chełmży, Chełmna, Gniewu, Pelplina, Lipusza, Tucholi, Więcborka, pojawili się też baśkarze z całego Powiśla. Zawody zorganizowano z okazji jubileuszu 20-lecia powiatu sztumskiego, główną nagrodą był puchar starosty Leszka Sarnowskiego. Patronat nad turniejem objęła redakcja "Zawsze Pomorze".
Baśkarze zagrali w turnieju pod patronatem medialnym "Zawsze Pomorze" (Fot. Ryszard Krzyżykowski)

Baśka jest grą karcianą ponownie zdobywającą dużą popularność na Pomorzu, zwłaszcza na Kociewiu, Kaszubach i Powiślu. Po przerwie spowodowanej pandemią znów organizowanych jest wiele turniejów.

W Sztumie najlepiej licytował i rozgrywał Mirosław Lipowski (Klimek Grudziądz), który wyprzedził Tomasza Sucharzewskiego (Bomak Grudziądz) oraz Eugeniusza Rycherta (Sztumianie Sztum). 

W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się team Klimek Grudziądz w składzie: Mirosław Lipowski, Wojciech Kawski, Janusz Klajborowski i Janusz Jaworowski. Na drugim miejscu Asy Mikołajki Pomorskie: Stefan Smoliński, Włodzimierz Król, Grzegorz Cichowski i Józef Olak. Miejsce trzecie dla drużyny Zamek Gniew: Grzegorz Dąbrowski, Tadeusz Kreft, Jan Boczek i Sławomir Dąbrowski.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama