Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Dotacje do rowerów elektrycznych w Gdyni. Bardzo wielu chętnych

O północy z czwartku na piątek 10 czerwca rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o dotację na zakup przez mieszkańców Gdyni rowerów elektrycznych. Zainteresowanie okazało się bardzo duże. Mimo trudności technicznych przez kilkanaście godzin gdynianie złożyli około 600 wniosków. Na wsparcie finansowe nabywania elektrycznych rowerów przeznaczono 100 tysięcy złotych.
(fot. Canva | Zdjęcie ilustracyjne)

Skąd pomysł na wsparcie finansowe nabywania rowerów elektrycznych? To zachęta dla rezygnowania z przemieszczania się samochodami prywatnymi na rzecz innych sposobów podróży. Najpopularniejszym jest komunikacja miejska, lecz dla wielu osób alternatywą dla własnego auta może być właśnie rower elektryczny. Dotychczas żaden samorząd lokalny w naszym kraju tego nie próbował, Gdynia wychodzi z podobną inicjatywą jako pierwsza.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gdynia dopłaci do rowerów elektrycznych

Przyjmowanie wniosków rozpoczęło się 10 czerwca o północy. Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju podał, że tylko do godziny 11. mieszkańcy złożyli około 600 wniosków i to mimo trudności technicznych w działaniu systemu ePUAP, poprzez który składane są dokumenty w formie elektronicznej. Wnioski nadal są przyjmowane i będą sukcesywnie rozpatrywane.

Można otrzymać wsparcie do 50 procent poniesionych kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej niż 2500 złotych. Na takie dotacje przeznaczono 100 tysięcy złotych. Najtańsze rowery elektryczne kosztują w granicach 3000 złotych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama