Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

Dwaj chorzy chłopcy potrzebują pomocy. Znaleźli wsparcie we wsi Kębłowo

Na dwa dni Kębłowo - duża wieś leżąca w gminie Luzino - stanie się centrum charytatywnym powiatu wejherowskiego. Dzięki zaangażowaniu grupy społeczników w najbliższy weekend we wsi zorganizowany zostanie Charytatywny Festyn Rodzinny, podczas którego zostaną zebrane pieniądze na leczenie dwóch chorych chłopców.
(fot. archiwum prywatne) 

Antoś mieszka w Kębłowie, ma 10 lat. Przyszedł na świat  z zespołem wad rozwojowych kończyn górnych i dolnych. Rodzina potrzebuje środków  na protezy, które są zmieniane wraz z rozwojem dziecka, rehabilitacje oraz sprzęt medyczny.

Siedmioletni Kubuś urodził się z wadą genetyczną, anidridią, która doprowadziła do zaniku tęczówek, oczopląsu, obustronnej zaćmy. Aby cokolwiek widzieć, potrzebuje lupy powiększającej, specjalnych tabletów do szkoły oraz stałej rehabilitacji.

- Kubuś pochodzi z Gdańska - mówi Iwona Drawc, współorganizatorka akcji. -  Babcia z mamą mają ciężką sytuację i wszędzie zbierają pieniądze. W ub. roku spotkałam je  pod naszą Biedronką w Kębłowie. Ta rodzina bardzo potrzebuje wsparcia.

Po raz pierwszy, na jeszcze małą skalę, grupa aktywistów zorganizowała pierwszą edycję pomocy dla chłopców w ubiegłym roku we wsi Kębłowo. W tym roku, dzięki współpracy z Domem Kultury w Luzinie zaplanowany na weekend 25-26 czerwca Charytatywny Festyn Rodzinny już teraz cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Imprezę patronatem objęła posłanka Henryka Krzywonos-Strycharska, wśród organizatorów znalazł się wójt gminy Luzino, sołtys Kębłowa, Project Active dance&fitness oraz GOK w Luzinie. Zgłosiło się także bardzo dużo sponsorów.

Podczas festynu w Kłębowie wystąpią m.in. Oliwia Drawc, Krzysztof Kreft, Herbiarz, Teraz Ja i Aras Dobrado, Bojas, Dj Adamoo, Gminna Orkiestra Dęta z Luzina, iluzjoniści, kabareciarze. Będzie można obejrzeć pokaz sztuk walki i skorzystać z wielu innych atrakcji.

- Planujemy, by tego typu impreza organizowana na początek lata na stałe weszła do wiejskiego kalendarza - deklaruje Iwona Drawc. - Zdajemy sobie sprawę, że chłopcom będzie potrzebna długofalowa pomoc.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa