Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zmiany w organizacji ruchu w Gdańsku. Powodem Maraton Sierpniowy

Ruch na ul. Żaglowej oraz Marynarki Polskiej w Gdańsku w sobotę, 27 sierpnia w godzinach 13:30-17:30 prowadzony będzie objazdami. Zmiany dotyczą również dojazdu i wyjazdu ze stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk. Utrudnienia związane są z XII edycją Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy. Na czas trwania rywalizacji, także komunikacja miejska jeździć będzie innymi trasami.
Maraton Sierpniowy
(fot. Dominik Paszliński | www.gdansk.pl)

W związku z organizacją XII edycji Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy, w sobotę, 27 sierpnia w godzinach 13:30-17:30 wystąpią utrudnienia w ruchu:

 • na ul. Żaglowej oraz Marynarki Polskiej, na odcinku ul. Narwicka-ul. Wyzwolenia.

Obowiązywać będą objazdy.  Zmiany dotyczą również dojazdu i wyjazdu ze stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk.

 • Wyjazd ze stadionu będzie możliwy od strony ul. Droga Zielona i fragmentem ul. Pokoleń Lechii Gdańsk,  od strony dzielnicy Gdańsk Brzeźno.
Maraton Solidarności, trasa
Maraton Sierpniowy, objazdy
Maraton Sierpniowy, objazdy
Maraton Sierpniowy, objazdy
Maraton Sierpniowy, objazdy
Maraton Sierpniowy, objazdy

Maraton Sierpniowy w Gdańsku. Utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, inaczej funkcjonować będzie także komunikacja miejska.

10

 • ruch na linii tramwajowej 10 będzie chwilowo wstrzymywany (na czas przejazdu zawodników) na skrzyżowaniach: Marynarki Polskiej/Narwicka oraz Marynarki Polskiej/Wyzwolenia.
 • funkcjonowanie linii w ciągu ul. Marynarki Polskiej zgodne z sobotnim rozkładem jazdy.

158

 • Autobusy linii 158, począwszy od kursów o godz. 13:18 z Wrzeszcza PKP i 13:21 ze Stogów, aż do odwołania będą jeździć przez tunel pod Martwą Wisłą, ale bez przejazdu przez rondo im. Tadeusza Mazowieckiego.
 • Zawieszona zostanie obsługa przystanków „Stadion” 03 i 04 przy ul. Marynarki Polskiej oraz „Stadion” 05 i 06 przy al. Macieja Płażyńskiego.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wicemistrz świata wygrywa jubileuszową edycję zawodów Ironman w Gdyni

658

 • Autobusy linii 658, począwszy od kursu o godz. 13:21 z przystanku „Ku Ujściu” 05 do końca dnia, będą funkcjonować na zmienionej trasie z częstotliwością co około 30 minut.
 • Linia 658 pojedzie trasą: przystanek „Ku Ujściu” 05-tunel pod Martwą Wisłą-al. Macieja Płażyńskiego-przystanek „Uczniowska” 02, tj. bez przejazdu przez rondo im. Tadeusza Mazowieckiego i bez obsługi przystanków „Stadion”.
 • W relacji „Uczniowska”-„Ku Ujściu” dodatkowo zatrzymywać się będą na przystanku „al. Płażyńskiego” 04 przy al. Macieja Płażyńskiego.
 • Przystankiem końcowo-początkowym będzie „Uczniowska” 02 przy al. Macieja Płażyńskiego.

Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku

Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy to największe wrotkarskie wydarzenie w Polsce, zapoczątkowane w 2009 r. Po dwóch latach nieobecności, spowodowanych pandemią, impreza wraca na gdańskie ulice.

 • W centrum wydarzeń znajdą się zmagania na dystansie 42 km, na którym rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej.
 • Dodatkowo organizowane są półmaraton oraz wyścig fitness na dystansie 10 km dla osób, które pierwszy raz chcą sprawdzić się w sportowej rywalizacji na rolkach.

Oprócz tego, w budynku Amber Expo znajdywać się będą skatepark dla malucha i wypożyczalnia rolek, a także zorganizowane zostaną tam warsztaty czy szkółki wrotkarskie oraz targi.

Podczas tegorocznej edycji maratonu będą zbierane pieniądze na wsparcie Hospicjum „Pomorze Dzieciom”.

Organizatorami zawodów są: Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Twister Trójmiasto oraz Polski Związek Sportów Wrotkarskich.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama