Piłkarskie Pomorze. Arka zabłądziła w Puszczy

Bez punktów wraca drużyna Arki Gdynia z Niepołomic. Żółto-niebiescy przegrali z Puszczą 0:2 i to ich niedzielni rywale zajmują teraz drugie miejsce w tabeli, które przed tym meczem zajmowali gdynianie.
Tym razem żółto-niebiescy nie mieli powodów do radości

Autor: (fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Arkowcy już do przerwy przegrywali 0:2 po golach Rafała Boguskiego w 19 i Piotra Mrozińskiego w 45 minucie. Gdynianie nie potrafili odpowiedzieć na ciosy Puszczy. Owszem, mieli zrywy, ale tylko chwilowe i nic z nich nie wynikało. Arka przegrała zasłużenie, a do Gdyni zamiast punktów przywozi z Małopolski aż siedem żółtych kartek.

Arka: Krzepisz – Rymaniak – żółta kartka (83. Tomal), Marcjanik – żółta kartka, Dobrotka, Stolc (83. Ziemann), Purzycki, Bednarski – żółta kartka (57. Adamczyk – żółta kartka), Skóra (57. Stępień), Aleman – żółta kartka, Haydary – żółta kartka, Czubak – żółta kartka.

Przypomnijmy, że w piątek w I-ligowym meczu bardzo dobrze sisali się piłkarze Chojniczanki, którzy w Chojnicach pokonali 1:0 spadkowicza z ekstraklasy – Wisłę Kraków.

Miłą niespodziankę sobie i swoim kibicom sprawili piłkarze Raduni Stężyca. W sobotę drużyna z Kaszub grała na Dolnym Śląsku w Polkowicach z tamtejszym Górnikiem i pokonała go 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa w 89. minucie meczu strzelił syn trenera Sebastiana Letniowskiego – Jakub.

Radunia po tym spotkaniu ma 15 punktów i zajmuje 10. miejsce w tabeli e-Winner II ligi.

Trzecioligowcy rozegrali w sobotę 10. kolejkę spotkań. W Gdańsku doszło do trójmiejskiego derbowego meczu na tym szczeblu między Gedania 1922 a gdyńskim Bałtykiem. Biało-niebiescy z Gdyni szybko objęli prowadzenie 1:0, ale gedaniści potwierdzili, że nie przez przypadek znaleźli się w gronie III-ligowców. Wygrali 3:2 (Bramki: Adam Duda w 23. i 47. oraz Filip Sosnowski w 31. min. - Jakub Bach w 8 i Marcel Sluga w 90+4) i zrównali się punktami z liderem grupy II Olimpią Grudziądz, która raczej niespodziewanie przegrała u siebie z KP Starogard 1:3 (Bramki dla KPS: Piotr Łysiak w 61., Patryk Moskiewicz w 73. i Grzegorz Ochwat w 82. minucie). Bardzo dobrze zaprezentowali się piłkarze trenera Jerzego Jastrzębowskiego, czyli Stolem Gniewino. Kaszubska drużyna pokonała Unię Swarzędz 4:1. Trzy bramki zdobył dla Stolema Kamil Patelczyk w 15., 20., i 27 min. a czwartą dołożył Michał Balewski w 33. minucie. Przegrała natomiast Cartusia, która w Kartuzach po bramce z karnego Krzysztofa Iwanowskiego (3 min) dała sobie strzelić dwa gole i poległa w meczu z Zawiszą Bydgoszcz 1:2.

W tabeli II grupy III ligi prowadzi Olimpia Grudziądz przed Gedanią 1922 po 23 pkt., Świtem Szczecin, Zawiszą Bydgoszcz i Pogonią II Szczecin po 21 pkt. KP Starogard jest na 7. miejscu (18) , Stolem Gniewino 9 (13), Cartusia 14 (9) i Bałtyk Gdynia 18 (2).

W IV lidze na Pomorzu odbyły się mecze 11. kolejki. Jak podaje portal 90minut.pl padły w nich następujące rezultaty: KTS-K Luzino – Gryf Słupsk 1:1, Czarni Pruszcz Gdański - Jaguar Gdańsk 1:4, Arka II Gdynia – Grom Nowy Staw 0:2, Anioły Garczegorze – Pomezania Malbork 0:1, Chojniczanka II Chojnice – Powiśle Dzierzgoń 2:0, Sparta Sycewice – GKS Kolbudy 2:1, Bytovia – MKS Władysławowo 3:3, Jantar Ustka – GKS Kowale 1:3, Borowiak Czersk – Gryf Wejherowo 0:3, Pogoń Lębork – Wierzyca Pelplin 1:0.

W tabeli prowadzi KTS-K Luzino 34 pkt., przed Chojniczanką II 33 pkt., i Aniołami Garczegorze 24 pkt.