Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

AWFiS w Gdańsku inauguruje rok i honoruje Andrzeja Kraśnickiego

W hali gimnastycznej Leszka Blanika w Gdańsku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/23 w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Podczas uroczystości tytuł Doktora Honoris Causa tej uczelni otrzymał Andrzej Kraśnicki.
AWFiS w Gdańsku inauguruje rok i honoruje Andrzeja Kraśnickiego

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Do studentów i zgromadzonych gości mówił rektor AWFiS w Gdańsku prof. Paweł Cięszczyk. Podczas uroczystości wręczono także wyróżnienia i odznaczenia. Odbyła się także immatrykulacja studentów, a także wykład inauguracyjny Doktora Honoris Causa Andrzeja Kraśnickiego pt. „Ruch olimpijski w obliczu zagrożeń klimatycznych, pandemii i konfliktów zbrojnych”.

ZOBACZ TEŻ: Posiedzenie Senatu Politechniki Gdańskiej zainaugurowało rok akademicki 2022/2023

Andrzej Kraśnicki to były prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, ale aktualny prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Swoją przygodę w sporcie zaczynał od piłki ręcznej, był nawet reprezentantem Polski w kategoriach młodzieżowych i ratownikiem wodnym.

Tytuł Doktora Honoris Causa gdańskiej uczelni to nie pierwsze wyróżnienie i honor dla Andrzeja Kraśnickiego. Wcześniej tego zasłużonego działacza sportowego uhonorowano tytułem Doktora Honoris Causa Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (2019) w uznaniu ogromnych osiągnięć i zasług dla Polskiego i Międzynarodowego Ruchu Olimpijskiego, rozwoju uczciwego współzawodnictwa w sporcie i wspaniałą osobowość.

ZOBACZ TAKŻE: Inauguracja nowego roku akademickiego jakiej jeszcze w Gdańsku nie było

Jest też Profesor Honoris Causa Collegium Humanum – Szkoły Głównej Menedżerskiej z siedzibą w Warszawie (2020). Kraśnicki jest też odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2015) oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2006). Jest również wyróżniony przez wiele narodowych komitetów olimpijskich oraz liczne polskie i międzynarodowe organizacje: Eko – Ambasador (Ambasada Francji), Nagroda Przyjaźni Narodów „Złota Mangusta” (Ukraina), „Victoria Europae 2019” Europejskiego Klubu Biznesu, Lider Pracy Organicznej – Statuetka „Honorowego Hipolita” Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu, Godło „Orła Białego” Fundacji Orła Białego, „Lider z Powołania”, Honorowy Menedżer Sportu Polskiej Konfederacji Menedżerów Sportu.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama