Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Kto będzie się ścigał [nl] w Wybrzeżu? Żużlowcy odchodzą z Gdańska

Adrian Gała i Timo Lahti poinformowali gdański klub, że nie będą jeździć w nim w przyszłym sezonie. Kilka dni temu podobną decyzję podjął Rasmus Jensen.
żużel

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

O zmianach personalnych gdański klub poinformował na swojej oficjalnej stronie.

„W poniedziałek, 17 października Adrian Gała poinformował prezesa Tadeusza Zdunka, iż zdecydował się na starty w innym klubie. Tym samym, zawodnik złamał porozumienie, które potwierdzał 29 września podczas spotkania w Gdańsku, tuż przed wyjazdem na urlop. Odejścia Adriana Gały i wcześniej Rasmusa Jensena sprawiły, że klub musiał zmodyfikować koncepcję składu na kolejne rozgrywki. W nowej koncepcji zabrakło miejsca dla Timo Lahtiego, o czym zaważył również fakt, iż Fin przez dłuższy czas nie był w stanie złożyć jednoznacznej deklaracji dotyczącej swoich planów na przyszłość, a w środowisku krążą informacje, że wybrał inny klub”.

PRZECZYTAJ TEŻ: Lider z Bydgoszczy za mocny dla Wybrzeża

– Kadra drużyny została skompletowana w taki sposób, by godnie reprezentować miasto, kibiców i sponsorów. Skład zostanie ogłoszony pod koniec listopadowego okna transferowego, gdy będzie można zawierać umowy respektowane przez Polski Związek Motorowy. Do czasu oficjalnej prezentacji nowej drużyny, klub nie będzie komentował doniesień transferowych – mówi Rafał Sumowski, rzecznik prasowy Wybrzeża.

Żużlowcy odchodzą z Gdańska

Jeśli wziąć pod uwagę prawdopodobne odejście z Wybrzeża Jakuba Jamroga, to gdański klub stanie przed bardzo trudnym zadaniem zbudowania składu na sezon 2023. Inna sprawa to cel, o który drużyna będzie w stanie walczyć, ale raczej nie będzie to awans do ekstraligi.

PRZECZYTAJ TEŻ: Żużel. Wybrzeże Gdańsk – Polonia Bydgoszcz w I rundzie play-off

Na swoim profilu społecznościowym głos zabrał Adrian Gała, który żegna się z kibicami gdańskiego żużla.

„Blisko dwa i pół miesiąca temu byłem przekonany, że będę kontynuował współpracę z Wybrzeżem Gdańsk. Uzgodniliśmy bowiem niemal wszystkie szczegóły przedłużenia kontraktu, które obejmowały nie tylko przyszły sezon, ale także tryb i sposób rozliczenia tegorocznego. Niestety, nasze ustne ustalenia nieco rozminęły się, dlatego niejako przymuszony obawami i niepokojem o swoją przyszłość, w ostatnim czasie musiałem wrócić do analizy propozycji złożonych mi wcześniej przez inne kluby. Jedną z nich postanowiłem zaakceptować” – pisze żużlowiec.

Adrian Gała jest kojarzony z beniaminkiem I ligi PSŻ Poznań, z kolei Timo Lahti i Jakub Jamróg będą – najprawdopodobniej – startować w Orle Łódź. Rasmus Jensen już podpisał umowę z Falubazem Zielona Góra.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka