Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Jan Klepin zostanie Zasłużonym Obywatelem Chojnic

Jan Klepin to były nauczyciel i wieloletni dyrektor Technikum Rachunkowości Rolnej (dzisiejsze Technikum nr 2) oraz działacz społeczny i ekologiczny. Piastował też funkcje w wielu stowarzyszeniach i fundacjach, a także autorem i współtwórcą licznych programów edukacyjnych oraz publikacji dotyczących ochrony środowiska, rolnictwa i oświaty zdrowotnej.
Jan Klepin zostanie Zasłużonym Obywatelem Chojnic (fot. Olek Knitter | Zawsze Pomorze)

Co prawda decyzję o przyznaniu tytułu Zasłużonego Obywatela Chojnic radni podejmą 27 grudnia, ale znając Jana Klepina oraz jego zasługi dla społeczności lokalnej, głosowanie wydaje się być już tylko formalnością.

Jan Klepin jest chojniczaninem. Urodził się 29 marca 1959 r. w Chojnicach. Ukończył Akademię Techniczno – Rolniczą w Bydgoszczy, na której również się doktoryzował. W 1985 r. rozpoczął pracę w ówczesnym Technikum Rachunkowości Rolnej przy ul. Dworcowej w Chojnicach. Był nauczycielem przedmiotów rolniczych. W 1991 r. został dyrektorem tej szkoły. Przez trzydzieści lat – do 2014 roku - uczył i wychowywał kolejne pokolenia chojniczan oraz mieszkańców regionu, którzy wybierali szkołę „rolniczą”. Pan Jan był pedagogiem i dyrektorem z wielką charyzmą, a dzięki niemu szkoła miała swoją „duszę” oraz tradycję. Dyrektor potrafił też zintegrować całą społeczność szkolną, ciesząc się sympatią uczniów i rodziców. Od 7 lat pan Jan jest już na emeryturze.

Ale szkoła to nie jedyna działalność Jana Klepina. Kierował Fundacją Ekologiczną Ziemi Chojnickiej i Zaborskiej, był członkiem zarządu Ligi Ochrony Przyrody w Chojnicach oraz członkiem rady Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Był także dyrektorem Biskupiego Uniwersytetu Ludowego. Był jednym z współorganizatorów i wieloletnim wiceprezesem Chojnickiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

Pan Jan jest autorem i współtwórcą licznych programów edukacyjnych oraz publikacji dotyczących ochrony środowiska naturalnego, rolnictwa, nauk przyrodniczych i oświaty zdrowotnej, m.in. Forum dla Zdrowia czy Mitingu Młodych Przyjaciół Nauki.

- Jan Klepin wielokrotnie brał udział w konkursach z zakresu ekologii i samorządności, reprezentując w nich miasto Chojnice. W jednym z nich, ogłoszonym przez japońską fundację, zdobył główną nagrodę i wtedy też miał możliwość wyjazdu do pracy w Japonii oraz do Stanów Zjednoczonych. Na to jednak się nie zdecydował i pozostał w rodzinnych Chojnicach i w swojej ukochanej szkole – argumentują przyznanie tego tytułu burmistrz wnioskodawca burmistrz Arseniusz Finster oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Chojnicach Antoni Szlanga. I dodają: Działalność zawodowa i społeczna pana Jana Klepina, jego postawa, sumienność oraz godne reprezentowanie naszego miasta jest wzorem dla mieszkańców Chojnic, a osiągnięcia naukowe są dowodem jego ciężkiej pracy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ksysio 18.12.2021 10:27
O gratulacje dawno p. dyrektora nie widzialem :D pozdrawiam marnotrawny Kiedrowicz :D

Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka