Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

W Gdańsku sylwester bez elektrycznych hulajnóg

Trzej działający w Gdańsku operatorzy hulajnóg elektrycznych zadecydowali, że w noc sylwestrową wyłączą z użycia swoje urządzenia. Powodami takiej decyzji są bezpieczeństwo użytkowników i zminimalizowanie ryzyka wypadków.
hulajnoga

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

W Gdańsku sylwester bez elektrycznych hulajnóg

Decyzję o czasowym wyłączeniu z użycia swoich urządzeń jako pierwsza podjęła firma Bolt. Operator poinformował urząd miejski, że, ze względów bezpieczeństwa, podjął decyzję o wyłączeniu z użytkowania swojej floty hulajnóg elektrycznych w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. W szczególnych przypadkach, hulajnogi firmy Bolt zostaną tymczasowo całkowicie usunięte z ulic miasta.

Takie same decyzje, o kilkugodzinnym unieruchomieniu swojej floty, podjęli kolejni operatorzy hulajnóg elektrycznych: Tier i Dott. Oznacza, to że w sylwestrową noc w Gdańsku nie będzie można wynająć żadnej hulajnogi.

PRZECZYTAJ TEŻ: Prawie 750 tysięcy zł kary dla operatora hulajnóg z Sopotu

– Usługa u wszystkich działających w naszym mieście operatorów zostanie przywrócona w godzinach porannych 1 stycznia – wyjaśnia gdański magistrat. – Działania te przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg, a także wszystkich osób bawiących się w różnych częściach miasta.

Bez hulajnóg podczas gdańskiego sylwestra. Godziny bez wypożyczeń

Harmonogram wyłączenia hulajnóg:

  • Bolt – od 31 grudnia godz. 21.00 do 1 stycznia godz. 8.00
  • Dott – od 31 grudnia godz. 22.00 do 1 stycznia godz. 6.00
  • Tier – od 31 grudnia godz. 23.00 do 1 stycznia godz. 4.00

Bez hulajnóg, ale komunikacją miejską w sylwestra w Gdańsku. Wyjadą tramwaje N0

W sylwestrową noc, oprócz nocnych autobusów, kursować będą także tramwaje linii N0. Funkcjonować będzie ona na trasie Łostowice Świętokrzyska-Dworzec Główny-Opera Bałtycka-Zaspa-Oliwa-Strzyża PKM-Opera Bałtycka-Dworzec Główny-Łostowice Świętokrzyska.

Szczegółowe informacje dotyczące kursowania komunikacji miejskiej w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia dostępne są na stronie ZTM.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama