Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Policyjny pościg, strzały w oponę i pijany kierowca

Sygnał o pijanym kierowcy, ucieczka auta, którym podróżował, strzały w oponę z policyjnej broni palnej, a potem blokady i zatrzymanie mężczyzny z zakazem kierowania i 1,7 promila alkoholu w organizmie. Taki, dramatyczny i dynamiczny przebieg miała akcja policjantów z Człuchowa i Szczecinka.
Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po pościgu | źródło zdj. KPP Człuchów
Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po pościgu | źródło zdj. KPP Człuchów

Zgłoszenie o samochodzie audi A8, za którego kierownicą ma znajdować się nietrzeźwy mężczyzna trafił do Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie w czwartek 2 lutego 2023 roku około godziny 20. Samochód poruszać się miał w okolicach Czarnego, a funkcjonariusze człuchowskiej drogówki, około pół godziny później, faktycznie zauważyli taki samochód i dali kierowcy znaki świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Jednak, jak relacjonują auto nie zatrzymało się, a jego kierowca wręcz przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Szczecinka.

- Policjanci natychmiast podjęli pościg, powiadomili również policjantów ze Szczecinka, którzy zorganizowali blokadę. Ścigany kierowca w pewnym momencie zatrzymał się jednak, a gdy podszedł do niego funkcjonariusz nagle cofnął z impetem zmuszając policjanta do odskoczenia. Policjant wyciągnął broń i przestrzelił tylną oponę w audi. Mimo przestrzelonej opony kierowcy tego samochodu udało się odjechać w kierunku Czarnego, gdzie po kilku kilometrach zjechał w polną drogę i porzucił auto – opowiada asp. sztab. Sławomir Gradek, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Człuchowie.

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po pościgu | źródło zdj. KPP Człuchów
Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po pościgu | źródło zdj. KPP Człuchów

Według relacji mundurowych, policjanci z Człuchowa i Szczecinka zorganizowali blokady i pościg, a po około godzinie zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena, w którym jechało pięć osób w tym poszukiwany kierowca audi. Mężczyzna został rozpoznany przez funkjconariuszy drogówki i poddany badaniu trzeźwości, które wykazało u niego ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że zatrzymany 32-latek miał już wcześniej cofnięte uprawnienia do kierowania samochodami za jazdę w stanie nietrzeźwości.

ZOBACZ TEŻ: Krewki mieszkaniec Rumi pobił dwóch taksówkarzy na lotnisku

- Policjanci ze Szczecinka sprawdzili Passata zatrzymanego do kontroli i znaleźli w nim niewielkie ilości narkotyków. Kierowca tego samochodu, który przyjechał, po jak się okazało swojego brata i pozostali pasażerowie zostali również zatrzymani do wyjaśnienia. Zatrzymany kierowca, który uciekał audi, to 32-letni mieszkaniec Rzeczenicy – tłumaczy asp. sztab. Sławomir Gradek.

Jak się dowiadujemy, 32-latek w sobotę 4 lutego 2023 r. usłyszał zarzut kierowania samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości, w sytuacji, gdzie miał już cofnięte uprawnienia za wcześniej popełnione przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości oraz zarzut niedostosowania się do polecenia zatrzymania pojazdu i zmuszenia funkcjonariusza do zaniechania prawnej czynności służbowej.

- Zatrzymany mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. O jego dalszym losie zadecyduje sąd – słyszymy.

Policjanci przypominają, że jeżeli na drodze wydadzą polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych (na ogół z urządzeń umieszczonych na dachu radiowozu), należy zwolnić i zatrzymać się. W innym przypadku, funkcjonariusze będą zmuszeni do podjęcia pościgu, który zawsze stwarza sytuację zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka