Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

David Badia został nowym trenerem Lechii Gdańsk

48-letni szkoleniowiec z Barcelony David Badia we wtorek, 21 marca został następcą Marcina Kaczmarka w roli pierwszego trenera piłkarzy gdańskiej Lechii. Ten pożegnał się z zespołem tego samego dnia. O obu decyzjach klub poinformował w komunikatach.
Lechia Gdańsk-Widzew Łódź

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

David Badia nowym trenerem Lechii Gdańsk

Pochodzący z Barcelony 48-letni David Badia nowym trenerem Lechii Gdańsk. Szkoleniowiec przez pierwsze 4 lata kariery trenerskiej zdobywał doświadczenie w młodzieżowych zespołach FC Barcelona (2012-2016). Następnie był asystentem w klubach tureckich: Antalyasporze (2016-2018) i Fenerbahçe (2018-2019) oraz w hiszpańskiej Almerii (2019-2021). W ostatnim czasie był pierwszym trenerem na Cyprze w zespołach Ethnikos, AEK Larnaka oraz Akritas Chlorakas.

Pierwsze zajęcia z drużyną biało-zielonych trener David Badia poprowadzi w środę, 22 marca, natomiast oficjalna prezentacja nowego szkoleniowca odbędzie się podczas konferencji prasowej w czwartek, 23 marca.

Dotychczasowy trener Lechii Gdańsk Marcin Kaczmarek z drużyną pożegnał się we wtorek, 21 marca. Prowadził biało-zielonych od września 2022 roku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama