Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Kartuski półmaraton dla Kenijczyka. Trwa Bieg Dookoła Kaszub

Kenijczyk Boniface Nduva wygrał VI Cartusia Półmaraton, który odbył się wokół Kartuz w sobotę 29.04. Biegacz z Afryki był najszybszy w stawce 112 uczestników 21-kilometrowego biegu.
Kartuski półmaraton dla Kenijczyka. Trwa Bieg Dookoła Kaszub
Gdyński przystanek na trasie II etapu z Gdańska do Wejherowa

Autor: Kaszuby Biegają | Facebook

Nduva uzyskał na mecie czas 1 godzina, 9 minut i 29 sekund. Wyprzedził on Ukraińca Rusłana Piechnikowa ze Steyer Run Club Gdynia (1.10:04) oraz Grzegorza Kujawskiego z Pucka, reprezentującego Przyjaciół w Biegu/Forma jak Wino, który na mecie zameldował się z czasem 1.13:35. Wśród pań najlepsza okazała się Natalia Mierzlikin z Warszawy (1.28:43) przed Krystyną Bohomiatkową z Ukrainy z Odessa Steyer Run Club (1.30:03) i Katarzyną Klahs z Połczyna (1.32:58).

Leśne drogi wokół Kartuz nie należały do najłatwiejszych, dlatego wymagały od biegaczy dobrego przygotowania kondycyjnego. Biegacze zmagali się z licznymi wzniesieniami, ale później trzeba było zbiegać w dół, co dawało nieco wytchnienia. Malownicza trasa półmaratonu wiodła przez bukowe lasy Nadleśnictwa Kartuzy w kierunku miejscowości Zawory i z powrotem do Kartuz.

Zarówno wśród panów jak i pań nagrody wynosiły 600 złotych za 1 miejsce, 500 za drugie i 400 za trzecie.

Z stamtąd też wystartował w sobotę, 29.04 I etap Biegu Dookoła Kaszub Śladami Aleksandra Majkowskiego. To ogromne sportowe wyzwanie. Bieg Dookoła Kaszub obejmuje 9 dni, w tym 139 odcinków, a do pokonania jest 720 kilometrów. W sobotę biegacze kończyli bieg w Gdańsku. Z tego miasta startowali w drugim etapie do Wejherowa. Kolejne etapy to: Szemud – Puck, Hel – Gniewino, Sulęczyno – Obliwice, Kobylinica – Redzikowo, Bytów – Konarzyny, Chojnice – Płocice i Kościerzyna – Kartuzy.

Bieg Dookoła Kaszub zakończy się w niedzielę, 7.05 ok. godz. 19.50 na kartuskim rynku.

Bieg Dookoła Kaszub Śladami Aleksandra Majkowskiego to nie tylko sportowe, ale także wydarzenie społeczno-kulturalne. Jego celem jest promowanie kultury kaszubskiej i jej piękna. Trasa biegu prowadzi wokół Kaszub, pokazując wszystkim zainteresowanym nie tylko wspaniałą przyrodę, ale także historię i kulturę regionu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka