Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Muzealnicy na smoczych łodziach w Gdańsku

Osiem załóg zmierzy się w piątek, 26 maja w XIII edycji Regat Smoczych Łodzi Instytucji Kultury. Odbędą się one na Motławie w Gdańsku.
Regaty Smoczych Łodzi Instytucji Kultur
Warto będzie zobaczyć zmagania smoczych łodzi na Motławie

Autor: Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

XIII Regaty Smoczych Łodzi Instytucji Kultury w Gdańsku

Coroczne wydarzenie rozgrywane na wodach Motławy przyciąga nie tylko entuzjastów kultury i sztuki, ale także miłośników sportów wodnych i rywalizacji. W tym roku zawody rozpoczną się w piątek, 26 maja o godz. 16.

– Dwudziestoosobowe załogi rywalizują na dystansie ok. 250 metrów. Start zlokalizowany będzie przy Hotelu Hilton, a meta – na wysokości Żurawia – mówi Brygida Sonnack, koordynatorka regat. – Biuro zawodów i strefa kibica, z możliwością zakupu posiłku, powstaną na nabrzeżu Ołowianki, przy Narodowym Muzeum Morskim, gdzie nastąpi dekoracja zwycięzców. Impreza tradycyjnie uświetnia obchody Europejskiego Dnia Morza oraz Dnia Muzealnika, oczywiście, liczymy na kibiców i głośny doping – dodaje Brygida Sonnack.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dar Młodzieży przerwał regaty, by udzielić pomocy żeglarce z polskiego jachtu

Podczas XIII edycji na starcie zobaczyć będzie można osady:

  • Muzeum Archeologicznego w Gdańsku,
  • Muzeum Narodowego w Gdańsku,
  • Muzeum Gdańska,
  • Muzeum II Wojny Światowej,
  • Muzeum Zamkowego w Malborku,
  • Akwarium Gdyńskiego,
  • Hevelianum
  • oraz Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Wiemy, że treningi zgłoszonych załóg odbywają się regularnie. W tego typu zawodach liczą się siła, wytrzymałość, a przede wszystkim technika i synchronizacja wiosłowania. Cieszy nas fakt, że drużyny chcą osiągnąć optymalną formę i że nasze regaty wpisały się na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych.

dr Robert Domżał / dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

Nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest puchar przechodni ufundowany przez Towarzystwo Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego, które równocześnie jest patronem i mecenasem regat. Jak co roku, w przygotowaniu wydarzenia pomaga Morski Robotniczy Klub Sportowy w Gdańsku z prezesem Włodzimierzem Schmidtem na czele.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama