Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Sportowy weekend. Ogniwo chce odzyskać złoto

Przed nami długi czerwcowy weekend. Meteorolodzy zapowiadają cztery dni pięknej pogody. Dla sportowców to jednak ważny i pracowity czas. Oto nasze propozycje dla kibiców na Pomorzu.
Sportowy weekend. Ogniwo chce odzyskać złoto

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Piłka nożna

III liga grupa II. Przed Gedanią 1922 mecz wyjazdowy. Podczas tego weekendu zmierzy się ona z Polonią Środa Wielkopolska. Gedania jest na 3. miejscu, a jej rywal na czwartym. Początek meczu w piątek, 9 czerwca o g. 18 w Środzie Wlkp. Kolejnym spotkaniem tego dnia będzie mecz Klubu Piłkarskiego Starogard Gdański z Vinetą Wolin. Dla gości z Wolina jest to bardzo ważne spotkanie, ponieważ walczą o utrzymanie w lidze. Każdy punkt jest dla nich na wagę złota. Z drugiej strony KP Starogard Gdański ma już zapewnione spokojne miejsce w górnej części tabeli. Zapowiada się więc interesujący mecz. Jego rozpoczęcie zaplanowano na godz. 15 na stadionie miejskim im. Kazimierza Deyny przy ulicy Olimpijczyków Starogardzkich 1 w Starogardzie Gdańskim. Dzień później, 10 czerwca o godz. 17 dojdzie do kolejnego spotkania w ramach III ligi grupy II. Jego gospodarz, Bałtyk Gdynia zmierzy się na gdyńskim stadionie rugby z Jarotą Jarocin. Będący na przedostatniej pozycji w tabeli Bałtyk przegrał ostatnio z Vinetą i stracił okazję na awans w tabeli. Kolejna porażka może oznaczać spadek klubu do IV ligi.

W Kartuzach czeka nas mecz miejscowej Cartusii ze Stolemem Gniewino. Starcie zapowiada się interesująco, zwłaszcza ze względu na fakt, że oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli. Stolem ma większą motywację, bo wciąż nie jest pewne jego utrzymanie w III lidze. Mecz odbędzie się w sobotę 10 czerwca o godzinie 15 na stadionie miejskim przy ulicy 3 Maja w Kartuzach.

IV liga. Wygląda na to, że w czwartej lidze czeka nas również emocjonujący weekend z dwoma kolejkami rozgrywanymi w tym tygodniu. Oto zestawienie meczów, które odbędą się w ramach 35. kolejki w czwartek, 8 czerwca:

Chojniczanka II – Czarni Pruszcz Gdański (godz. 12.00), Anioły Garczegorze – Arka II Gdynia (godz. 15.00), Sparta Sycewice – KTS-K Wikęd Luzino (godz. 15.00), Gryf Wejherowo – MKS Władysławowo (godz. 17.00), Pogoń Lębork – Powiśle Dzierzgoń (godz. 17.00), Jantar Ustka – Grom Nowy Staw (godz. 17.00), Wierzyca Pelplin – GKS Kolbudy (godz. 18.00), Borowiak Czersk – Pomezania Malbork (godz. 18.00). Kolejna część emocjonujących spotkań czwartej ligi odbędzie w niedzielę, 11 czerwca. W ramach 36. kolejki zagrają ze sobą:

Arka II Gdynia – Chojniczanka II (godz. 11.00), Czarni Pruszcz Gdański – Sparta Sycewice (godz. 11.00), Jaguar Gdańsk – Jantar Ustka (godz. 11.00), KTS-K Luzino – Bytovia Bytów (godz. 12.00), Grom Nowy Staw – Borowiak Czersk (godz. 16.00), Pomezania Malbork – Pogoń Lębork (godz. 16.00), Gryf Słupsk – Anioły Garczegorze (godz. 17.00), Powiśle Dzierzgoń – Wierzyca Pelplin (godz. 17.00), GKS Kolbudy – Gryf Wejherowo (godz. 17.00).

Rugby

Jeszcze w ten weekend dojdzie w Aleksandrowie Łódzkim do finału ekstraligi rugby z udziałem drużyny Ogniwa Sopot. W niedzielę 11 czerwca o godzinie 18.30 zmierzą się ze sobą dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego Budo 2011 Aleksandrów Łódzki i Ogniwo. Mecz transmitowany będzie w TVP Sport.

Piłka plażowa

Wkrótce Energa Stadion Letni będzie znowu gościł u siebie najlepsze zawodniczki specjalizujące się w plażowej odmianie piłki nożnej. 8-10 czerwca 2023 odbędą się zawody Pucharu Polski kobiet w piłce plażowej. Letni stadion znajduje się na plaży Gdańsku - Brzeźnie między wejściami 53 i 54. Mecze w czwartek i piątek będą się odbywać w godzinach 9.00 – 19.00, a w sobotę w godzinach 9.00 do 15.00.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama