Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Jarmark Wdzydzki po raz kolejny w Muzeum-Kaszubskim Parku Etnograficznym

Jarmark Wdzydzki - największy na Kaszubach jarmark sztuki ludowej oraz rękodzieła już po raz czterdziesty ósmy zorganizowano w Wdzydzach, tradycyjnie na terenie Muzeum-Kaszubskiego Parku Etnograficznego im. Teodory i Izydora Gulgowskich. Można było uczestniczyć w koncertach i występach, oglądać przebogate stoiska, wziąć udział w grach terenowych i warsztatach, skorzystać ze strefy "Pomorskie dla zdrowia". Przy tym obejrzeć unikalne muzeum, na którego terenie jarmark odbywa się od roku 1973.
Jarmark Wdzydzki po raz kolejny w Muzeum-Kaszubskim Parku Etnograficznym

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Do Muzeum-Kaszubskiego Parku Etnograficznego im. Teodory i Izydora Gulgowskich jak co roku przybyli utalentowani twórcy ludowi, rzemieślnicy, rękodzielnicy, artyści, literaci sztuk wszelakich. Nie brakowało więc warsztatów i pokazów tradycyjnych rzemiosł, wydawałoby się zapomnianych już. Wyroby można było nabyć, na stoiskach gastronomicznych skosztować regionalnych specjałów. 

Do tego znakomite występy muzyczne i teatralne spektakle. Na długiej liście wykonawców m.in. Kiev Office, Kapela Begebenheit, Niwa Modrego Lnu, Kapela od 100 dni, Volodymyr Ivanets, Perła Warmii, Kaszubki z Chwaszczyna, Domaszowianie, Zespół Pieśni i Tańca Kościerzyna, Zespół Tańca Ludowego Neptun, Zespół Kaszuby z Wiela i Karsina, Zespół Ludowy Dobrowianki, Teatr Zymk, Kamyk Studio. 

Strefę "Pomorskie dla zdrowia" przygotowano staraniem Urzędu Marszałkowskiego we współpracy ze Szpitalem Specjalistycznym w Kościerzynie. Specjaliści wielu dziedzin - m.in. kardiologii, onkologii, dietetyki, urologii - udzielali konsultacji, można było skorzystać z pomiarów medycznych, wziąć udział w warsztatach. 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował z kolei "Wyspę Energii". Dla dzieci i młodzieży organizowano warsztaty o tematyce ekologicznej, edukacyjne gry terenowe. Doradcy energetyczni wyjaśniali wszelkie wątpliwości nt. odnawialnych źródeł energii.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka