Pomorskie medale w Białymstoku

W Białymstoku odbyły się po raz 26. Ogólnopolskie Igrzyska Ludowe Zespoły Sportowe. W zawodach tradycyjnie swoją reprezentację wystawiło Pomorskie Zrzeszenie LZS, która reprezentowała całe województwo Pomorskie.
Reprezentacja Pomorza miała w Białymstoku powody do zadowolenia

Autor: Fot. Pomorskie Zrzeszenie LZS

Podczas igrzysk (24-26 sierpnia) w Białymstoku odbywały się m.in. Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w takich dyscyplinach jak: lekkoatletyka, siatkówka plażowa, podnoszenie ciężarów oraz zapasy. Oprócz tego Pomorze reprezentowała liczna grupa zawodników w bloku rekreacyjnym.

Uroczyste otwarcie Ogólnopolskich Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych odbyło się na Stadionie Miejskim w Białymstoku, gdzie na co dzień trenują lekkoatleci Podlasia, klubu z którego wywodzi się m in., obecny na otwarciu złoty medalista olimpijski z Tokio i wicemistrz świata w rzucie młotem z Budapesztu - Wojciech Nowicki.

Nad przygotowaniem reprezentacji czuwały Natalia Blok i Magdalena Janczak. W skład reprezentacji Pomorza weszli zawodnicy min z takich pomorskich gmin jak: Pruszcz Gdański, Puck, Pszczółki, Chojnice, Skórcz oraz Tczew.

Pomorska reprezentacja po dwóch dniach sportowej rywalizacji, zajęła w klasyfikacji generalnej 3. miejsce. Złoty medal, po raz kolejny, zdobył w wyciskaniu ciężarka 17,5 kg Marian Dorawa, a brąz w wyciskaniu ciężarka 10 kg zdobyła Magdalena Janczak. Złote medale wywalczyły pomorskie koszykarki, srebrne medale w wielkim stylu wywalczyli panie i panowie z naszego województwa w przeciąganiu liny. Dobrze zaprezentowali się także pomorscy samorządowcy min. w w trójboju samorządowców.

W silnie obsadzonych zawodach dla ciężarowców medale wywalczyli: W kat. 81 kg złoty medal zdobyła Marta Klimek z Kiss Apollo Wejherowo, trzecie miejsce w kat. open 71 kg. Zdobyła Laura Kosek z MKS Atleta Gdańsk. W pchnięciu kulą wygrał Mateusz Helman z LKS Ziemi Puckiej Puck ustanawiając rekord życiowy.

Grad medali zdobyli również nasi zapaśnicy, gdzie najliczniejszą grupę przywiózł Bloczek Team Pelplin. W mistrzostwach brało udział ok. 1500 uczestników, a Pomorze reprezentowało 80 sportowców.

Wyjazd na igrzyska został dofinansowany przez Samorząd Województwa Pomorskiego.