Reklama

Zawsze Na Sygnale

Były burmistrz Debrzna pójdzie do więzienia za wycinkę drzew?
Były burmistrz Debrzna pójdzie do więzienia za wycinkę drzew?
Sąd Rejonowy w Człuchowie skazał byłego burmistrza Debrzna Mirosława B. za nielegalną wycinkę drzew oraz kradzież drewna. Były samorządowiec usłyszał wyrok sześciu miesięcy więzienia bez zawieszenia, a także wysoką grzywnę i obowiązek naprawienia szkody. Mirosław B. już dwukrotnie uniknął więzienia otrzymując w innych sprawach warunkowo wyroki w zawieszeniu. Został skazany m.in. za podżeganie do zastraszania i podpalenia domu przewodniczącego rady miejskiej. 19.05.2026 11:44
Tragiczny wypadek w powiecie człuchowskim. Nie żyją dwie osoby
Tragiczny wypadek w powiecie człuchowskim. Nie żyją dwie osoby
Do tragicznego wypadku doszło we wtorek, 19 maja nad ranem w miejscowości Chrząstowo w powiecie człuchowskim. W zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym zginęły dwie osoby podróżujące osobówką. Trzecia osoba została ranna 19.05.2026 08:27
Kradli samochody w Gdańsku. Interes kwitł, dopóki nie rozpracowała ich policja
Kradli samochody w Gdańsku. Interes kwitł, dopóki nie rozpracowała ich policja
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzieże pojazdów. Na posesji znaleźli inne samochody oraz tablice rejestracyjne pochodzące z przestępstwa. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. 18.05.2026 14:23
Reklama
Reda: Policja przejęła ponad kilogram nielegalnych substancji i broń
Reda: Policja przejęła ponad kilogram nielegalnych substancji i broń
Puccy kryminalni, wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz Krajowej Administracji Skarbowej, prowadzili wspólną akcję na terenie Redy. Z wcześniejszych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że może tam przebywać 34-letni mężczyzna posiadający w miejscu zamieszkania środki odurzające oraz przedmioty służące do popełnienia przestępstwa. 18.05.2026 13:46    1
Słoiki pełne narkotyków. Ponad 3 kg substancji w mieszkaniu w Lęborku
Słoiki pełne narkotyków. Ponad 3 kg substancji w mieszkaniu w Lęborku
Ponad 34 tysiące porcji konsumpcyjnych można byłoby przygotować z 3,2 kg środków odurzających i substancji psychoaktywnych, jakie kryminalni znaleźli w domu 32-letniego Lęborczanina. Mężczyzna jest podejrzany nie tylko o posiadanie znacznej ilości narkotyków, ale też czynienie przygotowań do wprowadzenia ich do obrotu. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. 18.05.2026 12:52
Białorusin poszukiwany przez Interpol zatrzymany w Gdyni
Poszukiwany przez Interpol Białorusin zatrzymany w Gdyni
Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni Oksywie wśród grupy cudzoziemców, przebywających na terenie opuszczonego pustostanu w Gdyni, zatrzymali 46-letniego Białorusina. Był poszukiwany przez Interpol. Zostanie wydalony z Polski. 18.05.2026 12:16
Reklama
zerwanie trakcji tramwajowej w Gdańsku, ul. Okopowo w Gdańsku - zerwana trakcja tramwajowa
Awaria trakcji tramwajowej w centrum Gdańska. Wprowadzono komunikację zastępczą
W poniedziałek rano, 18 maja, na wysokości przystanku Okopowa w Gdańsku, zerwana została trakcja tramwajowa. Wstrzymano ruch tramwajów w Śródmieściu. Tramwaje z Łostowic jadą tylko do Chełmu. Uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa. 18.05.2026 09:24
Mieszkańcy Luzina szukają sprawcy podpalenia samochodu
Mieszkańcy Luzina szukają podpalacza samochodu. „Szedł z jasnym kanistrem”
Mieszkańcy Luzina szukają mężczyzny, który w nocy z soboty na niedzielę (16 na 17 maja) przy ul. Żeromskiego w Luzinie celowo podpalił zaparkowany tuż pod domem samochód. – Osoba ta miała przy sobie charakterystyczny jasny lub żółty kanister z benzyną. Mogła przemieszczać się pieszo w okolicy lub wsiadać do samochodu. Apelujemy o przejrzenie domowych monitoringów i kontakt z policją – proszą mieszkańcy. 17.05.2026 10:37
wypadek
Pijany 22-latek dachował w Kleszczyńcu. Kierowca i pasażerka trafili do szpitala
Niewiele brakowało, a brak wyobraźni, a wręcz głupota, doprowadziłyby do tragedii. W Kleszczyńcu w powiecie bytowskim 22-letni kierujący osobówką doprowadził do wielokrotnego dachowania. Był pijany, a w dodatku nie jechał sam. 17.05.2026 10:22
Reklama
Policyjny pościg w Gdańsku. Pasażerka z narkotykami, kierowca bez uprawnień
Policyjny pościg w Gdańsku. Pasażerka z narkotykami, kierowca bez uprawnień
Policyjny pościg ulicami Gdańska zakończył się zatrzymaniem 39-letniego kierowcy oraz jego pasażerki. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, porzucił samochód i próbował uciekać pieszo. Jak ustalili policjanci, miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. 16.05.2026 17:06
Koń ugrzązł w bagnie. Strażacy z Choczewa ruszyli na pomoc
Koń ugrzązł w bagnie. Strażacy z Choczewa ruszyli na pomoc
Strażacy OSP Choczewo uratowali konia, który ugrzązł w bagnie przy ul. Łąkowej. Nietypowa akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem, a zwierzę wróciło już do stajni. 16.05.2026 17:04
Prokowo: Wjechał w ogrodzenie cmentarza i... poszedł do szpitala. Był pijany
Wjechał w ogrodzenie cmentarza i... poszedł do szpitala. Był pijany
23-letni mieszkaniec powiatu bytowskiego wjechał samochodem w ogrodzenie cmentarza w Prokowie koło Kartuz. Po wszystkim... pieszo udał się do szpitala. Był pijany, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i cofnięte uprawnienia. 16.05.2026 12:55
Reklama