Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zawsze Samorządność

Gdańsk: Znowu wrze wokół tramwaju przez ul. Bohaterów Getta
Gdańsk: Znowu wrze wokół tramwaju przez ul. Bohaterów Getta

Zaostrza się konflikt wokół planowanej linii tramwajowej łączącej Piecki-Migowo z Wrzeszczem. Na ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego ponownie pojawiły się bannery zarzucające władzom Gdańska arogancję i ukrywanie przed mieszkańcami faktycznych planów inwestycji.

13.05.2024 22:07    1
Budżet Obywatelski 2025 w Malborku
Malbork: Wnioski do Budżetu Obywatelskiego do końca maja

Trwa nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2025 w Malborku. Propozycje można składać do końca maja.

13.05.2024 13:38
Magdalena Czarzyńska-Jachim, Sopot
Przesiadłam się na miejsce kierowcy, a Jacek Karnowski zmienił auto

Mamy Polskę do zszycia i to na każdym poziomie. Kobietom może być łatwiej. To my bardziej czujemy, że zszycie Polski to nasze wyzwanie narodowe – mówi nowa prezydentka Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim.

11.05.2024 05:00    2
Reklama
Gdynia nieruchomości
Sprzedaż miejskich nieruchomości wstrzymana przez prezydent Gdyni

Piątkowe przetargi na sprzedaż miejskich działek zostały odwołane. Decyzję podjęła nowa prezydent Gdyni Aleksandra Kosiorek. Cena wywoławcza tych działek to blisko 7 mln zł plus VAT.

10.05.2024 17:50    1
Piotr Borawski, Aleksandra Dulkiewicz
Spór KO i WdG, czyli łatwiej razem wygrać niż wspólnie rządzić

Wydawało się, że trwający nad Motławą od sześciu lat samorządowy „spór w rodzinie” jest bliski zakończenia. Miesiąc po wyborach okazuje się, że nic bardziej mylnego.

10.05.2024 14:25    1    1
Tymon Pelcer, gratulacje, prezydent Tczewa, 2024
Tczew: Uratował koleżankę, gdy znalazła się pod wodą. 9-letni bohater nagrodzony

Tymon Pelcer, uczeń klasy pływackiej w tczewskiej Sportowej Szkole Podstawowej nr 2 25 kwietnia podczas zajęć na basenie uratował szkolną koleżankę, która znalazła się pod wodą. Okazało się, że straciła przytomność. Trzeźwość umysłu zachował jednak jej 9-letni kolega i rzucił się na ratunek. Z młodym bohaterem w czwartek, 10 maja spotkał się prezydent Tczewa Łukasz Brządkowski. Przekazał chłopcu upominek i podziękował mu za wspaniałą postawę, a jego rodzicom przekazał gratulacje. Brawo, Tymek!

09.05.2024 16:45    1
Reklama
Województw pomorskie
Wyzwania gospodarcze województwa pomorskiego. Startuje cykl debat

Jakie najważniejsze wyzwania gospodarcze i inwestycyjne stoją w najbliższym czasie przed województwem pomorskim? Odpowiedzi na to i inne pytania szukać będą wkrótce eksperci z różnych dziedzin gospodarczych, parlamentarzyści, przedstawiciele władz administracyjnych i samorządowych czy też prezesi wiodących firm na Pomorzu.

08.05.2024 18:23
sesja Rady Powiatu Tczewskiego, 2024
Sesja Rady Powiatu Tczewskiego. Radni PiS zarzucali nepotyzm

Starostą tczewskim na kolejną kadencję został Mirosław Augustyn (Porozumienie na Plus). Także wicestarosta się nie zmienił. Nadal będzie nim Andrzej Flisik. Na przewodniczącego rady powiatu wybrano natomiast Krzysztofa Kordę (PnP). Sesja powiatowa, chociaż dopiero pierwsza w tej kadencji, to we wtorek, 7 maja tradycyjnie już odbyła się z „przebojami” za sprawą radnych z PiS. Nie wyszła im jednak „burza” w sprawie zatrudnienia córki wicestarosty w Starostwie Powiatowym w Tczewie na stanowisku naczelnika wydziału edukacji. Radni PiS zarzucili staroście nepotyzm.

08.05.2024 16:25    3
Rada Powiatu Wejherowskiego
Pomorskie PiS wyrzuca radnych za porozumienie z Koalicją Obywatelską

Praca dla dobra powiatu wejherowskiego i jego mieszkańców czy zdrada? Prawo i Sprawiedliwość wyrzuca ze swoich struktur trzech radnych powiatu wejherowskiego, którzy poparli kandydata Koalicji Obywatelskiej Marcina Kaczmarka na starostę i sami zasiedli we władzach powiatu.

08.05.2024 11:36    6    3
Reklama
Gdynia
Gdynia: Za mało kandydatów do rad dzielnic

Wybory do rad dzielnic w Gdyni, zarządzone na 19 maja 2024 roku, odbędą się tylko w 7 z 21 dzielnic. W pozostałych 14 zgłoszenia chętnych nie przekroczyły liczby dostępnych mandatów – podaje portal gdynia.pl.

08.05.2024 08:00
Reklama