Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zawsze Samorządność

Piotr Borawski, Emilia Lodzińska
Porozumienie w Gdańsku. Dwa fotele wiceprezydentów dla KO

Emilia Lodzińska będzie zastępczynią prezydenta Gdańska ds. zagospodarowania przestrzennego i mieszkalnictwa. Piotr Borawski też wraca na dawną funkcję. Gdańska Koalicja Obywatelska i Stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska osiągnęły kompromis.

15.05.2024 16:19    1    1
Gdyński Dialog, Aleksandra Kosiorek, Gdynia
Szeroka koalicja w Gdyni pod znakiem zapytania. Rozmowy przerwane

Koalicja Obywatelska, Ruchy Miejskie i Lewica poinformowały, że rozmowy o koalicji z Gdyńskim Dialogiem zostały przerwane. - Wyrażamy rozczarowanie tą informacją, ale nie jesteśmy zaskoczeni – komentują w Gdyńskim Dialogu.

15.05.2024 15:40    5
Local Trends 2024, Sopot
Local Trends. Samorządy liczą, że lepiej pożyją przy obecnym rządzie

Finanse samorządów, zmiany klimatu, wykorzystanie nowych technologii, służba zdrowia i obrona cywilna – to tylko niektóre z tematów dyskutowanych podczas Local Trends – Samorządowego Kongresu Finansowego, w dniach 13-14 maja w Sopocie. Wzięło w nim udział kilkuset przedstawicieli samorządów, rządu, nauki i biznesu.

15.05.2024 14:45    3
Reklama
Mieczysław Struk, marszałek Pomorza
Mieczysław Struk ponownie marszałkiem województwa pomorskiego

Mieczysław Struk był jedynym kandydatem na marszałka województwa pomorskiego. „Jak nie on, to kto” - mówił zgłaszający go na tę funkcję Leszek Bonna. Struk otrzymał 23 głosy "za" i tym samym ponownie został wybrany na stanowisko marszałka Pomorza.

15.05.2024 14:13
Aleksander Gappa, starosta człuchowski
Aleksander Gappa nadal starostą człuchowskim

Aleksander Gappa ponownie został wybrany na starostę człuchowskiego. Był dziś jedynym kandydatem na to stanowisko. Dodajmy, że Gappa jako jedyny na Pomorzu pełni tę funkcję nieprzerwanie od 1998 roku.

15.05.2024 12:07
Starosta lęborski, Lębork
Pat w Lęborku. Radni po raz drugi nie wybrali starosty!

„Dogrywka” nie zdecydowała o wyborze starosty powiatu lęborskiego. Tydzień temu w głosowaniu zarówno Alicja Zajączkowska, jak i Tomasz Litwin, otrzymali po dziewięć głosów (jeden głos był nieważny). Również dziś oboje byli kandydatami i otrzymali znów po dziewięć głosów "za". Podczas sesji radny Krzysztof Pruszak zaapelował do rządzących, aby starostowie – podobnie jak burmistrzowie czy wójtowie – byli wybierani przez mieszkańców w wyborach powszechnych.

14.05.2024 17:38    5
Reklama
mapa
Wojewoda jest przeciwna. Granice Słupska i gminy Redzikowo bez zmian

Wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz wydała negatywne opinie co do zmian granic administracyjnych miasta Słupska oraz gminy Redzikowo. Słupsk chciał „wchłonąć” kolejne tereny sąsiedniej gminy Redzikowo (do niedawna gminy Słupsk), a gmina Redzikowo chciała odzyskać tereny, które wcześniej straciła na rzecz miasta.

14.05.2024 17:33
Konferencja prasowa na ul. Bohaterów Getta Warszawskiego
Nie tylko tramwaj, ale i zbiornik retencyjny we Wrzeszczu?

Musimy poruszać się po omacku, jesteśmy kneblowani, nie mamy dostępu do podstawowych informacji dotyczących inwestycji, która może zmienić nam życie – alarmują działacze z ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, sprzeciwiający się budowie tam tramwaju. Tłumaczą, że dopiero teraz dowiedzieli się, że pod tą inwestycją planowany jest zbiornik retencyjny. Urzędnicy tłumaczą, że inwestycja była konsultowana, a planów nie mogą udostępnić przed ogłoszeniem zamówienia publicznego w tej sprawie.

14.05.2024 15:50
remont DW515
Remont ważnej drogi na Powiślu! Możliwe utrudnienia

Rozpoczęła się wymiana asfaltowej nawierzchni drogi wojewódzkiej 515 na odcinku między Dzierzgoniem a Starym Dzierzgoniem na Powiślu. Zmotoryzowani mogą tam napotkać utrudnienia w ruchu.

14.05.2024 15:30
Reklama
20 lat Polski w UE i co dalej? Co możemy stracić?
20 lat Polski w UE i co dalej? Co możemy stracić?

Dlaczego Unia Europejska jest potrzebna Polsce, w tym naszemu regionowi, czy Polska i Pomorze też są potrzebni Unii Europejskiej? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest tak oczywista, jak się to z pozoru wydaje.

14.05.2024 05:00    1
Reklama