Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Artykuły

Juwenalia Gdańskie, Juwenalia Gdańsk 2024
Jakie wrażenia mają uczestnicy po drugim dniu Gdańskich Juwenaliów

Na sobotniej scenie mogliśmy zobaczyć takich muzyków jak: Snu i Templess, Kacperczyk, Jamal, Gibbs, Vito Bambino, Lordofon i White 2115. Najwięcej pozytywnych emocji wywołał koncert Vito Bambino, czego dowiadujemy się od studentów biorących udział w tegorocznym wydarzeniu.

19.05.2024 17:34
Znamy laureatkę konkursu o laur Czerwonej Róży! To absolwentka Akademii Sztuk Pięknych
Znamy laureatkę konkursu o laur Czerwonej Róży! To absolwentka Akademii Sztuk Pięknych

Zwyciężczynią tegorocznego konkursu o laur Czerwonej Róży w kategorii „Najlepszy student” została Julia Opalińska.

19.05.2024 15:07    1
Spór wokół linii kolejowej 201. Lepsza oferta i rozwój regionu czy niszczenie środowiska Kaszub?
Spór wokół linii kolejowej 201. Lepsza oferta i rozwój regionu czy niszczenie środowiska Kaszub?

Komitet Społeczny „Obrona Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Kaszub” powstał w 2019 roku. Jego członkowie nie zgadzają się na taki zakres budowy drugiego toru linii kolejowej 201 na Kaszubach. Ich zdaniem po pierwsze ta inwestycja nie ma uzasadnienia merytorycznego, a po drugie leży im na sercu bogactwo przyrodnicze i historyczne tej części Kaszub.

19.05.2024 12:45    2
Reklama
Gdynia, wybory do rad dzielnic 2024
W Gdyni trwają kolejne... wybory. Tym razem do rad dzielnic

Trwa wyborczy maraton w Gdyni. Po dwóch turach wyborów na prezydenta miasta i na trzy tygodnie przed głosowanie do Parlamentu Europejskiego gdynianie w niedzielę, 19 maja, wybierają swoich przedstawicieli w radach dzielnic. Ale nie wszystkich. Dlaczego?

19.05.2024 12:35
Globus Polski. Dziesięć miesięcy aresztu za dziesięć akapitów o Amandzie Lear
Globus Polski. Dziesięć miesięcy aresztu za dziesięć akapitów o Amandzie Lear

W piątek, 12 lutego 1982 w „Dzienniku Bałtyckim”, w prowadzonej przez Stanisława Danielewicza rubryce Echa Muzyki Młodzieżowej, pojawił się tekścik na temat płyty Amandy Lear, artystki bardziej znanej ze względu na pogłoski o jej rzekomej tranzycji, niż z faktycznych dokonań artystycznych. Tym razem nie chodziło jednak ani o muzykę, ani plotki, ale o politykę.

19.05.2024 12:33    1
Nowa inwestycja na południu Gdańska. Zapowiada się rowerowy raj
Nowa inwestycja na południu Gdańska. Zapowiada się rowerowy raj

W Gdańsku powstanie nowe miejsce dla miłośników rowerów. Zbudowany zostanie nowy tor z naturalnymi przeszkodami, mający ponad kilometr długości. Inwestycja ruszy dzięki Budżetowi Obywatelskiemu.

19.05.2024 11:31
Reklama
Wybory 2024. Starosta spoza rady i brak porozumienia w Lęborku...
Wybory 2024. Starosta spoza rady i brak porozumienia w Lęborku...

Znamy nazwiska 15 z 16 starostów w województwie pomorskim. Jako jedyni na wybór starosty nie mogli zdecydować się radni w Lęborku i trwa tam „bezkrólewie”.

19.05.2024 10:51
Noc Muzeów na dworcu w Chojnicach
Noc Muzeów w Chojnicach również na dworcu i w domu kultury

Chojniczanie oraz goście w Noc Muzeów mogli odwiedzić kilka miejsc i wystaw. Sporym zainteresowaniem cieszyły się ekspozycje w „nowym” dworcu oraz atrakcje przygotowane przez Muzeum Historyczno-Etnograficzne. A w Chojnickim Centrum Kultury królowały stare gry z konsoli. Finał zmagań można było śledzić na wielkim ekranie kinowym.

19.05.2024 10:37
Marek Biernacki
Agent Szmydt nadaje z Białorusi. Czy możemy się czuć bezpiecznie?

Nie dziwię się, że PiS się teraz tego sędziego wstydzi. Ale to Szmydt za czasów rządu PiS uczestniczył w najbardziej brudnych akcjach Prawa i Sprawiedliwości, a potem miał ochronę i to w sądzie. Przecież to on uczestniczył w aferze hejterskiej, jednej z najbardziej podłych, politycznych operacji III RP - mówi poseł Marek Biernacki, przewodniczący komisji ds. służb specjalnych.

19.05.2024 10:14    1
Reklama
Noc Muzeów w Gdańsku
Noc Muzeów w Gdańsku w pełnej krasie – od wernisażu po warsztaty pisania gęsim piórem

Wystawy, warsztaty, happeningi artystyczne – to tylko niektóre z atrakcji, jakie miały miejsce w sobotę w ramach Europejskiej Nocy Muzeów w całej Polsce, także na Pomorzu. Co roku impreza przyciąga rzesze uczestników. Jak było tym razem? Zajrzeliśmy w sobotni wieczór do kilku gdańskich muzeów.

19.05.2024 09:58
Reklama