Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Artykuły

Derby Trójmiasta Lechia - Arka 19 maja z udziałem kibiców gości?
Derby Trójmiasta Lechia - Arka 19 maja z udziałem kibiców gości?

1500 kibiców z Gdyni prawdopodobnie obejrzy na żywo majowe derby Trójmiasta na stadionie Lechii. To efekt spotkania, na jakie wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz zaprosiła przedstawicieli obu klubów: Lechii Gdańsk oraz Arki Gdynia. Wzięli w nim także udział reprezentanci Urzędu Miasta Gdańska, Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk oraz Policji.

Wczoraj, 19:11    1
Jagatowo, zabójstwo, Rafał Z.
Trzymiesięczny areszt dla Rafała Z. Sąd uwzględnił wniosek prokuratury

Rafał Z., podejrzany o zabicie swojej żony w Jagatowie koło Pruszcza Gdańskiego, trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Taką decyzję wydał sąd na wniosek prokuratury.

Wczoraj, 17:28
Jerzy Snakowski
Reżyser Jerzy Snakowski wystawia operę dla dzieci

- Pisząc zakładałem, że jakieś zwierzątko, może miś albo króliczek, musi w tej opowieści się pojawić. Synek znajomych podsunął niebanalny pomysł – dinozaura - mówi popularny gdański twórca, znawca opery.

Wczoraj, 17:11
Reklama
Waldemar Bonkowski
Ciągnął psa za autem. Bezwzględne więzienie dla Waldemara Bonkowskiego

Trzy miesiące bezwzględnego więzienia, 1 rok ograniczenia wolności w postaci prac społecznych w wymiarze 30 godzin miesięcznie, a także zapłata za postępowanie w obu instancjach zakaz posiadania psów na 5 lat – taki prawomocny wyrok zapadł w piątek, 19 kwietnia wobec Waldemara Bonkowskiego. Były senator skazany został za to, że trzy lata temu, ciągnąc swojego psa za samochodem, doprowadził do jego śmierci.

Wczoraj, 15:29    1
Dwie kraksy na krajowej „siódemce”, utrudnienia pod Nowym Dworem
Dwie kraksy na krajowej „siódemce”, utrudnienia pod Nowym Dworem

Podróżujący drogą krajową S7 Gdańsk - Warszawa, czyli popularną „siódemką” muszą być przygotowani na utrudnienia w ruchu i to w obu kierunkach. Przyczyną zdarzenia drogowe do których doszło w okolicy Nowego Dworu Gdańskiego.

Wczoraj, 15:02
Około 300 mln zł Gdańsk przeznaczy na remonty 102 budynków komunalnych
Około 300 mln zł Gdańsk przeznaczy na remonty 102 budynków komunalnych

Co najmniej 300 mln zł kosztować będą planowane remonty 102 budynków komunalnych w Gdańsku. Najwięcej nieruchomości odnowionych zostanie we Wrzeszczu Górnym. Samo przygotowanie dokumentacji pochłonie 15 mln zł. Pierwsze remonty rozpoczną się jeszcze w tym roku na Olszynce.

Wczoraj, 14:59
Reklama
All About Freedom
Znamy wyniki konkursu na motyw graficzny festiwalu filmowego AAFF

Projekt Jana Kowalskiego, artysty z Wrocławia, jury konkursu na motyw graficzny filmowego All About Freedom Festival oceniło najwyżej. Już jesienią zwycięska praca będzie promować osiemnastą edycję tej imprezy. Do udziału w konkursie stanęło 87 prac.

Wczoraj, 14:37
Kokosanka, Gdańsk, zoo, konkurs
Kokosanka z gdańskiego zoo najciekawszym pingwinem świata!

A to ci niespodzianka! Nasza Kokosanka, biały kruk wśród pingwinów, jedyna w swoim rodzaju albinoska z gdańskiego ogrodu zoologicznego podbiła świat. Zwyciężyła w międzynarodowym konkursie na najciekawszego pingwina na świecie, zostając królową pingwiniego świata. Do finału weszły jeszcze dwa pingwiny, poza Kokosanką: Pearl i Littlefoot.

Wczoraj, 14:35    2
Hevelka
Hevelka powraca do Gdańska! Festiwal piw kraftowych już w maju

Największy festiwal piw kraftowych w północnej Polsce - Hevelka powraca do Gdańska 10 i 11 maja, by zapewnić mieszkańcom i gościom dobrą rozrywkę i możliwość rozsmakowania się w polskich wyrobach rzemieślniczych. Wydarzenie odbędzie się we wnętrzach restauracji VIP gdańskiego stadionu Polsat Plus Arena. Patronem medialnym wydarzenia jest "Zawsze Pomorze".

Wczoraj, 14:15    3
Reklama
Estakada Elbląska w Gdańsku
Zamkną pas na estakadzie na Elbląskiej. Będą utrudnienia

Jeden z pasów ruchu na estakadzie ulicy Elbląskiej w Gdańsku, prowadzącej od wschodu w kierunku centrum, od poniedziałku 22 kwietnia przez około miesiąc będzie wyłączony z użytku. Przyczyną jest naprawa dylatacji tego obiektu. Warto być na to przygotowanym, ponieważ nieuniknione są utrudnienia w ruchu.

Wczoraj, 12:12
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka