otwarcie biura senatorsko-poselskiego w Starogardzie Gdańskim

Starogard Gdański: Patryk Gabriel, Magdalena Kołodziejczak i Ryszard Świlski otworzyli wspólne biuro

Jedno biuro w Starogardzie Gdańskim dzielić będzie troje pomorskich parlamentarzystów: posłowie Patryk Gabriel i Magdalena Kołodziejczak oraz senator Ryszard Świlski. Ich senatorsko-poselska siedziba mieści się w kamienicy przy ul. Rynek 34/2. Na dobry początek gospodarz tego miejsca przekazał oficjalne stanowisko Ministerstwa Infrastruktury w sprawie realizacji budowy obwodnicy Starogardu Gdańskiego. Inwestycja będzie finansowana.
Krystyna
Paszkowska
6.02.2024 / 15:54

Patryk Gabriel, Magdalena Kołodziejczak i Ryszard Świlski otworzyli wspólne biuro w Starogardzie Gdańskim

Wspólne biuro senatorsko-poselskie otwarto w kamienicy przy ul. Rynek 34/2 w Starogardzie Gdańskim. Gości w imieniu trojga parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej powitał gospodarz, starogardzianin poseł Patryk Gabriel.

– Jest mi niezwykle miło, że możemy dzisiaj w sposób oficjalny zainaugurować nasze biuro senatorsko-poselskie. Chcemy, żeby to miejsce, podobnie jak w Pruszczu Gdańskim i za chwilę w Tczewie, było takim punktem, w którym sprawy samorządowe będą bardzo wysoko na liście priorytetów. To z pewnością się nie zmieni, ze względu na naszą przeszłość zawodową, ale też i przekonanie o tym, że samorząd jest ważny. Też liczymy na współpracę w kolejnych latach. Ryszard (Ryszard Świlski – red.) to weteran, ale my z Magdą (Magdaleną Kołodziejczak – red.) debiutujemy. Dopiero poznajemy te „korytarze” parlamentarne. Myślę, że nie przyniesiemy Państwu wstydu i będziemy mogli być pomocni. Do dyspozycji na pewno się oddajemy – dodał Patryk Gabriel.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wybory 2023. Patryk Gabriel: Nadal będę sumiennie pracował

Magdalena Kołodziejczak, zanim została posłanką, przez 21 lat pełniła urząd wójta gminy Pruszcz Gdański. Teren powiatów starogardzkiego i tczewskiego dopiero poznaje. Jak podkreśla, staż w samorządzie sprawił, że teraz znalazła się w ławach poselskich po to, żeby faktycznie coś zrobić. Szczególnie znając sytuację w samorządach.

Senator Ryszard Świlski zwrócił natomiast uwagę, że pewne sfery życia i sprawy łączą parlamentarzystów z Pomorza, np. infrastruktura oraz kwestie samorządowe.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pomorscy debiutanci w Sejmie. Co ich zaskoczyło?

Gospodarze biura pozostają do dyspozycji mieszkańców, licząc na współpracę, szczególnie w kwestiach infrastrukturalnych i wzmocnienia samorządów. Na bieżąco w biurze działać będzie dyrektor biura Andrzej Grabowski.

Co dalej z obwodnicą Starogardu Gdańskiego?

Na spotkaniu Patryk Gabriel odniósł się do pogłosek, jakie pojawiły się w związku z budową obwodnicy Starogardu Gdańskiego.

– Pierwszy dokument, który wystosowałem w sposób oficjalny do ministra infrastruktury, to było pytanie dotyczące tego, czy ta obwodnica nie jest zagrożona. Odpowiedź na to zapytanie, również oficjalnie, dostałem. I ona dla nas, starogardzian, i dla osób z powiatu starogardzkiego jest najważniejsza w ostatnim punkcie – ponieważ mówi, że „w drugiej połowie 2024 roku planowane jest ogłoszenie postępowania przetargowego na realizację obwodnicy. Aktualnie realizacja obwodnicy Starogardu Gdańskiego w ciągu drogi krajowej nr 22 przewidziana jest na lata 2026-2028”. Czyli tak, jak się tego spodziewaliśmy. Być może nie było to tematem naszej kampanii wyborczej, ale na pewno jest jednym z priorytetów, jeśli chodzi o tę część naszego okręgu wyborczego. Między innymi o tym też dziś (5 lutego) rozmawialiśmy z dyrektorem oddziału gdańskiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze