Granat na stacji paliw w Słupsku? Na miejscu pracują pirotechnicy

Stacja paliw przy ul. Gdańskiej w Słupsku jest w tej chwili niedostępna dla klientów. Teren zabezpieczono taśmami, jest strzeżony przez policjantów - to z powodu groźnego znaleziska, na które natrafił jeden z klientów. To przedmiot przypominający granat. Jak się dowiedzieliśmy, na miejscu trwają działania policyjnych pirotechników.
Piotr
Piesik
22.12.2022 / 09:19
Aktualizacja
godz. 15:00

Otrzymaliśmy informacje o zneutralizowaniu przedmiotu znalezionego na stacji paliw, lecz jak dotąd bez potwierdzenia, czy istotnie był to granat. Policyjne czynności nadal trwają, stacja paliw ma już pracować normalnie. Funkcjonariusze otrzymali jednak wiadomość o drugim, podobnym zdarzeniu na terenie miasta.

- W budynku przy ulicy Gdyńskiej w Słupsku również znaleziono przedmiot przypominający granat. Funkcjonariusze natychmiast zabezpieczyli teren zdarzenia oraz wyznaczyli strefę bezpieczeństwa. Ewakuowano również pracowników samego obiektu - podaje Komenda Miejska Policji w Słupsku. - Od samego początku policjanci równolegle do zabezpieczenia tych miejsc, prowadzili czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tego zdarzenia. Rozpoznanie rejonu służbowego oraz praca operacyjna doprowadziły funkcjonariuszy do miejsca, w którym miała przebywać osoba podejrzana.

Zatrzymano tam 49-letniego mężczyznę. Obecnie prowadzone są z nim czynności procesowe

Na przedmiot przypominający granat natrafił jeden z klientów stacji paliw przy ul. Gdańskiej w Słupsku, wykonujący na tej stacji zakupy. Oczywiście natychmiast powiadomił obsługę stacji, ta z kolei wezwała policję. Z terenu stacji ewakuowane zostały wszystkie osoby, miejsce zostało zabezpieczone przed dostępem postronnych.

- Trwają czynności z udziałem policyjnych pirotechników - powiedział nam mł. asp. Jakub Bagiński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. - Nie możemy jeszcze udzielić wiadomości co to za przedmiot, na ile jest niebezpieczny i stanowi zagrożenie. Podobnie jak określić czasu, w którym stacja będzie niedostępna dla klientów.

Nie są jak dotąd podawane informacje, w jakich okolicznościach, w jakim pomieszczeniu przedmiot przypominający granat został znaleziony. Potencjalni klienci muszą się liczyć z dłuższym czasem niedostępności stacji paliw. Z pewnością sprawdzane będą zapisy monitoringu wizyjnego, który na takich obiektach jest powszechnie stosowany.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze