Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku uroczyście otwarty

Bajkowe iluminacje, smakołyki, oryginalne prezenty i świąteczna atmosfera. Do tego gadający łoś Lucek i wirujące beczki dla osób o mocnych nerwach. W Gdańsku rozgościł się Jarmark Bożonarodzeniowy!
Ryszarda
Wojciechowska
25.11.2023 / 17:47

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku otwarty!

Jarmark w sobotnie popołudnie uroczyście otworzył korowód zimowych i świątecznych postaci, aktorzy i szczudlarze oraz dzieci muzycznie utalentowane. To oni tworzyli barwną forpocztę paradzie, która przeszła ulicami Gdańska. Były też oficjalne przemowy, a potem hejnał jarmarku.

ZOBACZ TEŻ: Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku. Sprawdź PROGRAM

Jarmark Bożonarodzeniowy to, można powiedzieć, dużo młodszy brat letniego Jarmarku św. Dominika, ale ten zimowy też już doczekał się pewnej tradycji. To jedna z piękniejszych imprez organizowanych w stolicy Pomorza. Był nawet nominowany w ubiegłym roku do European Best Christmas Market 2022 i głosami 48 tysięcy internautów zajął drugie miejsce w Europie.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku. Do kiedy potrwa?

Chętnie przed świętami odwiedzają go nie tylko mieszkańcy ale także turyści. Ruszył więc i potrwa do 23 grudnia, obejmując swoim zasięgiem Targ Węglowy, ul. Bogusławskiego i Tkacką.

Na jarmarku około 40 stoisk to przedsiębiorcy z Gdańska, nieco ponad 60 procent to przedsiębiorcy z Pomorza. Jak widać, jarmark ma swój udział w pobudzeniu naszej lokalnej gospodarki.

Jarmark to coś dla ciała, dla ducha i na mocne nerwy.

ZOBACZ TEŻ: Tak sztuczna inteligencja widzi Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku!

Dla ciała, czyli można tu kupić coś do ubrania, coś pod choinkę i do zjedzenia. Zwłaszcza kulinaria jarmarkowe cieszą się dużą popularnością. Kilkadziesiąt świątecznych stoisk oferuje gościom potrawy z 17 krajów i regionów. Wśród nich znajdziemy m.in. kuchnie polską, w tym kaszubską, orientalną, krymsko-tatarską czy węgierską. Dla amatorów słodyczy są nie tylko holenderskie poffertjes, donuty, churrosy czy kurtosze. Zwolennicy smaków wytrawnych będą mogli wybrać pomiędzy: szprotkami w cieście, pieczonymi kasztanami, pierogami, langoszami czy raclettem. Pojawią się gorąca czekolada i różnego rodzaju napary herbaciane, grzańce korzenne, malinowe i pomarańczowe.

"Wirujące beczki" to jarmarkowa atrakacja dla tych, którzy lubią rozrywkę z dreszczykiem. Główna konstrukcja ma różną wysokość - tor zawija się w ósemkę, po której jadą wagoniki - beczki. Wagoniki dodatkowo wirują wokół własnej osi z różną prędkością, w zależności od liczby pasażerów i ich wagi. A to sprawie, że podróż jest ekscytująca i dostarcza silnych wrażeń.

Dla dzieci atrakcją jest gadający łoś Lucek, który próbuje rozbawić nie tylko dzieci i dorosłych. Stoiska będą dostępne dla zwiedzających od niedzieli do czwartku w godzinach 12.00-20.00, w piątek i sobotę między godz. 12.00 a 21.00.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze